Podsumowanie miesiąca maj 2022

Podsumowanie miesiąc maj 2022Domek ogrodowy, kapryśna aura i pierwsza od ponad dwóch lat wizyta w biurze, czyli Podsumowanie miesiąca maj 2022.

Wiosna chyba trochę o nas zapomniała. Maj, dorzucił do zestawu zaledwie kilka ciepłych, iście wiosennych/letnich dni, a resztę postanowił przemalować na szaro ze sporą domieszką deszczu oraz porywistego wiaterku. Walki z pogodą nie wpłynęły jednak na moje standardowe plany. ;) Działam dalej z moją działeczką, w której pojawił się uroczy domek ogrodowy i uwaga po raz pierwszy od dwóch lat poczłapałam do biura, gdzie oczywiście więcej plotkowałam, niż pracowałam, bo każdy chciał zamienić osobiście słów kilka. maj 2022

Podsumowanie miesiąc maj 2022 // ploteczki z SoniąCo się tyczy zaś „działalności” w moim książkowym światku, to udało mi się przeczytać nawet dość „zgrabną” ilość książek. Nawiązałam też w związku z wyzwaniem #polskafantastykafajnajest kilka nowych znajomości. No i najważniejsze miałam okazję na książkowe pogaduchy z Sonią, która odwiedziła Bratysławę.

Więcej grzechów nie pamiętam, ;) dlatego pozwolę sobie na przejście do najbardziej interesującej Was części podsumowania miesiąca, czyli Waszych ulubionych cyferek, które w maju 2022 wyglądają tak. :D

Cyferkowo:

Przeczytałam 13 książek, które dały 5 552 strony.

Plany lekturowe zmieniałam w maju kilkakrotnie i nie chodziło tylko i wyłącznie o tytuły recenzenckie, które do mnie przybyły. Chciałam przede wszystkim skupić się na „wykańczaniu” serii, plus dodatkowo w tym roku chcę dość mocno skupić się na polskiej fantastyce (i nie tylko). Myślę, że udało mi się utrzymać odpowiedni balans, a sama majowa lektura sprawiła mi wiele przyjemności i problemów przy wyborze tej „najlepsiejszej”, którą wybrałam trochę serduszkiem i sentymentem. ;) :D

Najlepsza przeczytana: Anne z Zielonych Szczytów Lucy Maud Montgomery;
Najsłabsza przeczytana: —————–

Największe rozczarowanie: —————–

Jeżeli chodzi o pozostałe zestawienia, dotyczące przeczytanych książek, klasycznie pozostawiam je bez komentarza na poniższych grafikach.

Podsumowanie miesiąc maj 2022 // CyferkowoPodsumowanie miesiąc maj 2022 // Cyferkowo

Czytelnikom w duszy gra.

Jeżeli chodzi o Wasze preferencje moje drogie Moliki, to na blogu poszukiwaliście nowości. Czuć też, że zbliża się sezon wakacyjny, bo notka o Muzeum Ferrari przeżywa swoją drugą młodość. ;) No i tradycyjnie „w czubie” #polskafantastykafajnajest i anime. :)

[Przedpremierowo] Cykl: Smocza straż # 5: Powrót Zabójców Smoków
Generał Daimos… Czyli jak to się zaczęło
#polskafantastykafajnajest czyli wyzwanie unSerious.pl na rok 2022
Muzeum Ferrari w Maranello i w Modenie
[Przedpremierowo] Cykl: Księżycowe Miasto # 2.1: Dom nieba i oddechu. Część 1

W mediach społecznościowych Wasze największe uznanie zdobyła Agnieszka Hałas ze Śpiewem potępionych na Instagramie i Katarzyna Wierzbicka z Tajne przez magiczne na FB.

Hej 🙋
Lubicie lekkie acz mroczne powieści ze słowiańską nutką? Jeżeli tak, to zapraszam dziś na bloga, gdzie króluje…

Opublikowany przez UnSerious.pl Poniedziałek, 23 maja 2022

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez unserious_pl (@unserious_pl)

Cyklicznie.

Jak już wspominałam powyżej skupiam się (mniej bądź bardziej udanie), na dokańczaniu cykli dzięki czemu udało mi się finalnie zakończyć jeden cykl, a dwa które rozpoczęłam oczekują na kontynuację.

♠ Ilość czytanych cykli: 106 (w tym cykle przeczytane, które czekają na kontynuację: 72);
♠ Cykle, które odrzuciłam 5 
♠ Zakończone cykle: 90.

Podsumowanie miesiąc maj 2022 // Cyklicznie

Od przybytku głowa nie boli. ;)

O ile okiełznywanie cykli jakoś mi tam wychodzi, to z „półkownikami” już tak dobrze nie jest. ;) W maju ponownie dokonałam „małych” zakupów i dodatkowo dostarczyłam do biblioteczki pięć nowych recenzentek.​

Tajne przez magiczne Katarzyna Wierzbicka
Od Autorki
Dom nieba i oddechu. Część 2 Sarah J. Mass
Wydawnictwo Uroboros
Tajne przez magiczne Dom nieba i oddechu część II
Dziedziniec cudów Kester Grant
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Sanctuary V. V. James
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Zagrabione życie i inne opowieści niesamowite Susan Hill
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Dziedziniec cudów Sanctuary V. V. James Zagrabione życie i inne opowieści niesamowite
Nabytki własne:

„Półkownikowo” rok 2022 przedstawia się tak.

Podsumowanie miesiąc maj 2022 // Półkowniki

A jak Wam minął maj? Udało Wam się dotrzeć na Warszawskie Targi Książki? A może przeczytaliście jakąś odjazdową książkę, której tytułem koniecznie musicie się podzielić?

Komentarze czekają. :D

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę