Muzeum Ferrari w Maranello i w Modenie

Muzeum Ferrari w MaranelloWakacje 2017 – mały EuroTrip czyli odwiedzamy Muzeum Ferrari w Maranello i w Modenie. :)

Słoneczna Italia. ;) Niektórym ten kierunek wakacyjny kojarzy się li wyłącznie z pięknymi plażami, makaronem, pizzą i przystojnymi ratownikami. ;) My ze ślubnym widzimy tam jeszcze jeden ważny cel naszych podróży – liczne muzea motoryzacji. W tym roku postanowiliśmy zatrzymać się niedaleko Bolonii i odwiedzić Muzeum Ferrari w Maranello i w Modenie. :)

Maranello

Muzeum Farrari w Maranello

Uśmiechnięte Ferrari. ;)

Maranello niewielkie miasteczko w prowincji Modena liczące niespełna 16 tysięcy mieszkańców. Niby takie nic, ale to właśnie z tym miastem związał swoje życie słynny Enzo Ferrari i przechadzając się po miasteczku widać, że mieszkańcy są z tego dumni.

Samo Muzeum Ferrari w Maranello to obiekt liczący sobie 2500m² i skupia się mocno na związku i historii Ferrari w słynnych wyścigach F1.

Muzeum jest niesamowite, przekraczając jego próg, ma się wrażenie, iż wstąpiło się trochę do takiego innego świata. Przechadzając się zaś między kolejnymi ekspozycjami czuć, że w tym miejscu wielu ludzi zostawiło kawałek swojej duszy i serca.

 

 

Modena

Muzeum Farrari w Modenie

Urocza ławeczka przed muzeum. :D

Modeny chyba nie muszę przedstawiać. Nadmienię tylko, iż jest to miasto w którym urodził się i zmarł Enzo Ferrari. Tu mieści się muzeum poświęcone samochodom cywilnym oraz jego założycielowi.

Muzeum Enzo Ferrari składa się z dwóch ekspozycji. Pierwsza poświęcona jest fotografiom, zapiskom, dokumentom i oczywiście wystawie samochodów. Druga natomiast przenosi nas w świat silników samochodowych produkcji Ferrari.

Podobnie jak w Maranello czuć tu ducha motoryzacji i widać, że muzeum to nie tylko kilka ścian, parę samochodów, ale przede wszystkim pasja ludzi, którzy stoją za tym show.

Po odwiedzeniu Muzeum Ferrari w Maranello i w Modenie mogę powiedzieć tylko jedno #ferrarirobicietocholerniedobrze. :D

 

Więcej ciekawych fotek możecie klasycznie znaleźć na stronie TorquedMad Mind:
Fotki #95: Museo Ferrari Maranello;
Fotki #97: Museo Enzo Ferrari Modena.

3 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę