5 naj… książek drugiego półrocza 2022

druga połowa 20225 naj… książek drugiego półrocza 2022.

Trudno w to uwierzyć, ale dwanaście miesięcy (no bez kilku dni ;)) 2022 roku za nami, więc jak tradycja nakazuje, czas na kolejne niePoważne zestawienie 5 naj… książek drugiego półrocza 2022 oczywiście według unSerious. ;)

Jeżeli chodzi o tytuły „najlepsiejsze”, to mimo przytłaczającej ilości dobrych i bardzo dobrych tytułów w tym półroczu, nie miałam problemów z zestawieniem tej piątki. Troszeczkę oczywiście pokombinowałam i odpowiednio połączyłam „kropki”, ale ważne, że top 5 w zasadzie ułożyła się sama.

Przyznaję natomiast, iż choć bardzo się starałam, nie wytypowałam piątki tytułów słabych (ależ mi się półrocze udało :D), co uważam za swój osobisty sukces w doborze lektur w tym roku. :D

Bez dalszego paplania, przechodzę już do meritum i jak zawsze spieszę nadmienić, że kolejność pojawiania się tytułów jest zgodna z kolejnością czytania i w opisie „za co” znajdziecie dwa słowa z recenzji z dodatkowym dopiskiem.

Top 5 najlepszych książek drugiego półrocza 2022 na unSerious.pl.

Władca Pierścieni, Hobbit i Księga zaginionych opowieści. Część 1 J.R.R. Tolkiena.

Za wspaniale wykreowany świat, bohaterów z którymi się chce konie kraść i ogólnie za całokształt. :D

Anne z Redmondu

Anne z Avonlea i Anne z Redmondu Lucy Maud Montgomery.

Za sentymentalną podróż, która pozwoliła mi na nowo odkryć rudą Ankę oraz za to, iż niezależnie od tłumaczenia Anka nadal pozostaje pełną uroku, ciepła i ogromnej pogody ducha marzycielką.

Deman

Deman Artur Urbanowicz.

Za napisaną z rozmachem i wyczuciem powieść, która zmusi Was do zastanowienia się, czym tak naprawdę jest dobro, a bohaterowie swoim postępowaniem wywołają w Was wiele skrajnych emocji.

Tarcza Szerni

Cykl: Księga Całości Feliksa W. Kresa.

Za wykreowania świata pełnego sprzeczności. Bohaterów, którzy wywołują skrajne emocje i za pełną zwrotów akcję przepełnioną bitwami lądowymi i morskimi, politycznymi zagrywkami oraz ludzkimi emocjami.

Baśń o wężowym sercu

Baśń o wężowym sercu albo Wtóre słowo o Jakóbie Szeli Radka Raka.

Za język powieści, w którym autor zręcznie lawiruje pomiędzy prostym, często wulgarnym chłopskim językiem, a tym wysublimowanym szlacheckim. Za nawiązania do znanych utworów literackich i na koniec, po prostu za piękną opowieść o odwiecznym starciu dobra i zła.

Top 5 3 najgorszych książek drugiego półrocza 2022 na unSerious.pl.

Apostata Łukasz Czarnecki.

Za słabo wykreowane postacie, szczególnie te kobiece i ogólny brak tempa oraz dłużyzny.

Apostata

Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library.

Za zbiorek opowiadań z kategorii średni z tych gorszych, w którym opowiadania nie miały żadnego motywu przewodniego, a mistrz grozy popełnił najsłabsze z możliwych opowiadań w całym zbiorku.

Lśnienie w ciemności

Tajemnica pustego kufra. Świąteczne śledztwo Mary Kelly.

Za bohaterów płaskich i tendencyjnych, którzy nie mają szansy się rozwijać, przez co nie zapadają w pamięci oraz niedorzeczne rozwiązanie zagadki.

Tajemnica pustego kufra. Świąteczne śledztwo

Znacie, czytaliście którą ze wspomnianych książek? A może macie swoje top-ki, którymi chcielibyście się podzielić? Chętnie o nich przeczytam! :D

5 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę