• Home
  • Fantastycznie
  • Cykl: Ilustrowana historia dynastii Targaryenów # 1: Panowanie smoka

Cykl: Ilustrowana historia dynastii Targaryenów # 1: Panowanie smoka

Panowanie smokaPanowanie smoka, czyli Ilustrowana historia dynastii Targaryenów tom I Linda Antonsson, Elio M. García jr., George R.R. Martin.

Może nie jestem największą fanką cyklu Pieśń Lodu i Ognia George R.R. Martina, ale chyba jak większość czytelników, ekscytują mnie wszystkie „brudne” zagrania, polityczne knowania i inne dziwactwa zaprezentowane w tej serii. Dlatego gdy pojawiła się informacja, iż na polskim rynku pojawi się piękny wizualnie przewodnik po historii dynastii Targaryenów, to wiedziałam, że Panowanie smoka po prostu muszę przeczytać.

Dynastii Targaryenów.

Panowanie smokaOczywiście streszczenia historii Targaryenów nie będę tu popełniać. Nadmienię tylko, że książka w bardzo logiczny i przejrzysty sposób przytacza chronologicznie najważniejsze fakty, intrygi i sekrety związane z rodem Targaryen ze Smoczej Skały. Począwszy od podbojów Aegona I na rządach regenta Aegona III kończąc. Co ważne, przewodnik nie skupia się tylko na czołowych czy kluczowych postaciach, ale również wprowadza smaczki z postaciami drugoplanowymi, które odegrały znaczące role w całej historii.

Piękne wydanie!

Świetnie poprowadzony przewodnik po rodzinnych losach rodu Targaryenów, nie zrobiłby jednak na mnie takiego wrażenia, gdyby nie piękne wydanie.

Panowanie smokaWydanie, które nie tylko przykuwa oko wspaniałą twardą oprawą w dużym formacie, ale przede wszystkim mnogością ilustracji (a jest ich ponad 150! :o). Te na każdej stronie zapierają dech w piersiach, a najwyższej jakości papier tylko dodaje blasku przedstawianym pieczołowicie detalom.

Do tego poruszanie się po przewodniku jest niezwykle intuicyjne. A jego zindeksowanie pozwala bardzo szybko odnaleźć informacje o miejscu czy danej postaci. Zaś przedstawione na końcu drzewo genealogiczne pozwala podczas czytania swobodnie łączyć wątki i zależności między poszczególnymi bohaterami.

Reasumując. Panowanie smoka, czyli Ilustrowana historia dynastii Targaryenów tom I stała się ozdobą mojej maleńkiej biblioteczki i myślę, że każdy fan twórczości George’a R.R. Martina musi tę pozycję nie tylko przeczytać, ale przede wszystkim postawić na swojej półce.

Zdecydowanie polecam!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję : Wydawnictwo Zysk i S-ka

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę