Harry Hole w akcji #11: Pragnienie

Pragnienie Jo NesboRandkowanie przez internet i bezwzględny morderca – Pragnienie Jo Nesbo.

Ostatni odcinek z moim ulubionym, już nie zawianym, acz dalej niepokornym byłym komisarzem Harrym Hole, to była istna petarda. Norweski pisarz wie jak manipulować, grać na uczuciach i wodzić swoich czytelników za nos. Dlatego też z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejną odsłonę cyklu pod tytułem Pragnienie, jednocześnie lamentując, że kolejne spotkanie z Harrym będzie mogło odbyć się najwcześniej w lipcu 2019. ;)

Wampir.

Policja odnajduje zwłoki młodej, samotnej kobiety z nietypowymi obrażeniami, które wskazują na wyjątkową brutalność i bezwzględność mordercy. Kilka dni później w podobny sposób ginie kolejna kobieta, użytkowniczka tego samego portalu randkowego. Katrine Bratt prowadząca śledztwo przekonana jest, że w mieście pojawił się seryjny morderca. Policja zwraca się więc z prośbą do Harry’ego Hole, jednak ten stanowczo odmawia udziału w śledztwie. Jego policyjna kariera zakończyła się i on sam nie chce już do niej wracać. Sytuacja jednak zmienia się, gdy policja zaczyna podejrzewać, że morderstwa mają związek z nierozwiązaną sprawą, która spędza sen z powiek byłemu komisarzowi. Czy Harry odnajdzie spokój i przechytrzy seryjnego mordercę?

Jest krwawo.

Kolejny świetny, tym razem mocno krwawy kryminał spod pióra Jo Nesbo.

Ponownie pomysł na fabułę pełną akcji i napięcia mnie powalił. Z każdą przeczytaną stroną wciągałam się coraz bardziej i próbowałam rozwiązać skomplikowaną łamigłówkę. Do tego samo zakończenie rozłożyło mnie całkowicie na łopatki, bo „wymóżdżyć” coś podobnego, potrafią tylko najlepsi. Choć przyznaję, iż brak planu awaryjnego trochę mnie zaskoczył.

Miłość w internecie.

Pragnienie Jo NesboAbstrahując od świetnej zagadki i przedstawionego śledztwa, Jo Nesbo postanowił też pochylić się nad istotnym społecznym problemem. Wziął pod lupę internetowe randki w ciemno i zwrócił mocno uwagę na lekkomyślność i naiwność kobiet/mężczyzn poszukujących uczucia czy szybkiego seksu.

Podsumowując. Jo Nesbo nie zwalnia tempa i nadal prezentuje najwyższy światowy poziom. Dlatego też po raz kolejny mogę wystawić autorowi zasłużoną laurkę i napisać, bo Pragnienie to świetny i trzymający w napięciu do ostatniej strony thriller, który zadowoli najbardziej wybrednego fana kryminałów. ;) :D

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Ignormatyk;
Korci mnie czytanie;
Recenzje z pazurem;
Zakładka do książek;

6 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę