Cykl: Światy Pilipiuka # 6: Carska manierka

Carska manierkaCarska manierka, czyli niezwykła kompozycja światów Andrzeja Pilipiuka.

Jako osoba, która nie lubuje się w krótkich formach, całkowicie przepadłam podczas czytania Światów Pilipiuka. Przepadłam, to mało powiedziane. Ja łaknę kolejnych opowiadań niczym kania dżdżu. Więc sięgam po kolejne odsłony Światów i sprawdzam, co słychać u doktora Skórzewskiego i Roberta Storma. Carska manierka

Osiem opowiadań.

Nie będę streszczać wszystkich ośmiu opowiadań zawartych w szóstej osłonie cyklu Światy Pilipiuka. Natomiast tradycyjnie pozwolę sobie przytoczyć poniżej ich tytuły.

  • Manierka;
  • Czarne parasole;
  • Na dnie mogiły;
  • Album;
  • Miód umarłych;
  • Śmierć pełna tajemnic;
  • Tajemnica Góry Bólu;
  • Rehabilitacja Kolumba.

Robert Storm w natarciu.

Ponieważ mój ulubieniec Robert Storm był bohaterem większości opowiadań (aż pięciu), więc  byłam bardzo ukontentowana tą osłoną Światów. Jednak zdaję sobie sprawę, że osoby, które nie lubują się w odkrywanie zagadek przeszłości, mogą do tego tomiku nie zapałać wielką miłością.

Carska manierkaJa natomiast bardzo cieszyłam się z odkrywania kolejnych zapomnianych historii, z których szczególnie ujęło mnie pierwsze opowiadanie pod tytułem Manierka.

Gdyż dzięki temu opowiadaniu, mogłam dowiedzieć się, skąd u Storma pasja do odkrywania historii i tych wszystkich staroci.

Jeżeli chodzi o mojego drugiego ulubieńca, to tym razem nieustraszony doktorek kupił mnie w opowiadaniu Śmierć pełna tajemnic. Bo jak na mężnego bohatera przystało, wyzwań żadnych się nie boi. Dlatego też bez ociągania pakuje walizki i w poszukiwaniu krewniaka udaje się do bolszewickiej Rosji. Tam dosięga go tlący ogień rewolucji, sekta Chłystów i tajemnicze zmartwychwstanie krewniaka.

Reasumując. Carska manierka Andrzeja Pilipiuka, to świetny zbiorek opowiadań pełen bojowego ducha i magii zamkniętej w artefaktach z dawnych lat.

Gorąco polecam!

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
#polskafantastykafajnajest
#polskafantastykafajnajest

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę