Cykl: Shadow Raptors # 6: Anomalia

AnomaliaAnomalia Sławomira Nieściura, czyli pożegnanie z cyklem Shadow Raptors.

W ferworze ostatnich miesięcy troszkę zapomniałam, że już dawno w mojej apce EmpikGo, czeka kolejna odsłona cyklu Shadow Raptors Sławomira Nieściura. Na szczęście #przestrzeniowewyzwaniescifi postawiło mnie do pionu ;)  i sprężyłam się do zamknięcia serii wraz jej ostatnią odsłoną pod tytułem Anomalia.

Ostateczne rozwiązanie…

Aby pozbyć się intruzów, Skunowie sięgają po broń ostateczną: otwierają nowy, gigantyczny obszar nieciągłości, mający pochłonąć nie tylko planetę i jej księżyc, ale także większość wewnątrzukładowej infrastruktury kosmicznej.

Fiaskiem kończy się próba rokowań, na nic zdaje się heroiczny wysiłek floty admirała Krawczenki, która w ostatniej chwili dociera na pole bitwy, podobnie nieskuteczna okazuje się brawurowa szarża krążownika „Rubież” na przeważające siły wroga.

Kolonię może uratować już tylko cud.

I taki cud się przydarza. Mało tego, ma nawet imię.

I numer seryjny.

Niezłe widowisko.

również w ostatniej odsłonie cyklu.

Odsłonie, która była niezwykle widowiskowa, dorzuciła odrobinę grozy przed nieznanym i co najważniejsze, spoiła wszystkie elementy z tomów poprzednich w jedną wielką całość.

Bohaterowie (nie tylko Ci ludzcy) też swoje „dołożyli do pieca”. Ich wyrazistość i model zachowania, doskonale pasują do całej serii. Heroizm zaś dopełnia obrazu całości i podobija go emocjonalnie.

No i na koniec jeszcze „wisienka na tym space operowym torcie”, czyli zakończenie. Przyznaję, że inaczej sobie to wyobrażałam, ale z drugiej strony cieszę się, że finał był tak zaskakujący i satysfakcjonujący zarazem.

Reasumując. Jeżeli poszukujecie widowiskowej, pełnej dramaturgii i akcji space opery, która nie zawiedzie Was w kwestii bohaterów (ziemskich i poza ziemskich ;)) i w jej zakończeniu, to koniecznie zmierzcie się z serią Shadow Raptors Sławomira Nieściura. Myślę, z każdą przerzuconą kartką/minutą książki będziecie zadowoleni, z tego wyboru.

Polecam!

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: #odczarujmypółki
→ Książki będące kontynuacją serii.
Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
#przestrzeniowewyzwaniescifi
Przestrzeniowe wyzwanie
 
Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
#polskafantastykafajnajest
#polskafantastykafajnajest

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę