Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Cykl: Shadow Raptors # 4: Blokada

Shadow Raptors. BlokadaBlokada Sławomira Nieściur, czyli cykl Shadow Raptors po raz czwarty.

Trzecie spotkanie z bohaterami kosmicznego cyklu Shadow Raptors Sławomira Nieściura ociekało intrygami i politycznymi przepychankami w oparach technologii i samoświadomej SI. Dlatego z dużą ciekawością i sporymi oczekiwaniami przystąpiłam do wysłuchania czwartej odsłony serii pod tytułem Blokada, którą czyta oczywiście fenomenalny Wojtek Masiak.

W oczekiwaniu na „gości”.

Powiadają, że w życiu nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej.

Mieszkańcy układu Epsilon Eridani po raz kolejny przekonują się o prawdziwości tych słów.
Gniazdo – wielki habitat bojowy Skunów – wraz z towarzyszącą mu flotą kamiennych okrętów bez przeszkód dociera w pobliże planety AEgir i jej księżyca, gdzie zajmuje pozycję do ataku na umocnienia orbitalne.

Zagrożenie nadciąga jednak nie tylko z wysokiej orbity. W stronę planety wciąż dryfuje wrak Oumuamua, w którego zniszczonej sterowni dwie istoty, organiczna i wirtualna, wspólnie opracowują okrutny plan eksterminacji swych ciemiężycieli. Zdestabilizowana politycznie, odcięta od głównych źródeł zaopatrzenia i coraz słabsza militarnie ludzka kolonia z ponurą determinacją przygotowuje się do decydującego starcia.

Akcja i wymiatająca końcówka. ;)

Po trzeciej lekko stonowanej odsłonie czas na prawdziwą petardę, która odpala akcję na najwyższych obrotach od pierwszej strony/minuty książki.

Akcję, w której kosmiczne przepychanki z udziałem wielkich i tych trochę mniejszych okrętów zapierają dech w piersiach. Technologia jest „spójna z otoczeniem”, samoświadoma SI lekko mrozi krew w żyłach, a kolejne kroki na przygotowującej się do ataku planecie, czy też na pokładach kosmicznych ziemskiej floty doskonale i logicznie się uzupełniają.

Bohaterowie również stoją na wysokości zadania. Swoimi barwnymi charakterkami, przesiąkniętymi ironią i czarnym humorem dialogami, nadają całej otoczce odpowiedniego klimatu, a finał przyprawia o dreszcze.

Więc jeżeli macie ochotę na klimatyczną kosmiczną naparzankę z dobrze skrojonymi bohaterami to Blokada Sławomira Nieściura poleca się Waszej uwadze. :)

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
Przyzywam kosmitów z unSerious.pl
Przyzywam kosmitów z unserious.pl

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę