Cykl Szklany Tron # 6: Królestwo popiołów

Królestwo popiołów Sarah J. MassWielki finał cyklu Szklany TronKrólestwo popiołów Sarah J. Mass.

Do cyklu Szklany Tron Sarah J. Mass mam wielki sentyment. Wszytko przez to, iż był on niejako testerem pióra autorki w moich rękach. Testerem dzięki któremu „wsiąkłam” na dobre i nawet nie wiedząc kiedy, przeczytałam w zasadzie na jednym wdechu wszystkie dostępne wówczas tomy cyklu. Dlatego też ten ostatni tom pod tytułem Królestwo popiołów przyjmuję zarówno z radością, że autorka nie będzie na siłę ciągnęła całej historii w nieskończoność, jak i również ze smutkiem — bo jest on pożegnaniem z piękną, magiczną krainą oraz niesamowitymi bohaterami.

Ostatnia bitwa.

Torturowana psychicznie i fizycznie Aelin próbuje wyrwać z więzienia Maeve. Czy uda się jej przetrwać tortury, odróżnić jawę od snu i wrócić do przyjaciół?

Królestwo popiołów Sarah J. MassRowan z grupką przyjaciół przemierza królestwo w poszukiwaniu wybranki swojego serca. Czy uda się mu odnaleźć żonę na czas i ocalić królestwo?

Lysandra dosłownie przyodziewa skórę Aelin i wraz z Aedionem staje w pierwszym szeregu, by pod nieobecność królowej chronić i walczyć w obronie Terrasenu. Czy bez ognia uda się opierać ataki wroga i czy stworzona wraz z Aelin mistyfikacja nie wyjdzie na jaw?

Chaol ze swoją żoną Yrene, Nesryn i przyjaciółmi z Anticy wraca, by wspomóc królestwo i przyjaciół. Czy zdąży i wraz z armią kagana obroni swe rodzinne miasto?

Manon Czarnodzioba z Dorianem kontynuują swą tajną misję poszukiwania Kluczów Wyrda. Czy przeszłość i „rzucane pod nogi kłody” nie przeszkodzą im w wykonaniu arcytrudnego zadania?

Działo się, oj działo! :D

Królestwo popiołów Sarah J. MassSpodziewałam się, że Sarah J. Mass zakończy cały ten cykl „z przytupem” i nie pomyliłam się w tej kwestii.

Od pierwszej strony książka wciągnęła mnie w wir wydarzeń pełnych emocji i fantastycznych opisów otoczenia, bohaterów oraz misternie skonstruowanych potyczek.

Akcja pędziła jak szalona, „przeskakując” między poszczególnymi bohaterami, jak zawsze w najmniej odpowiednich momentach. ;) Powodowało to ogromne emocje, napięcie i niepewność — co stanie się z lubianymi, bądź nieco mniej lubianymi bohaterami.

Znowu razem…

Bohaterami, którzy przeżyli wiele, jednak mają swoje przekonania oraz pragnienia i to wszystko doskonale widać w ich postawie.

Królestwo popiołów Sarah J. MassDodatkowo Sarah J. Mass po raz kolejny udowodniła, iż jest mistrzynią w tworzeniu więzi między bohaterami i budowania wokół nich całego wachlarza emocjonalnego. Teraz przy tym finale doskonale dało się odczuć, jak wiele Ci ludzie dla siebie znaczą i ile są w stanie poświęcić, by ochronić swoich przyjaciół. I choć czasem w przypadku niektórych osobników ten emocjonujący rollercoaster i natłok przemyśleń jest wręcz nużący, to jednak bez tego cała historia byłaby po prostu niepełna.

Podsumowując. Królestwo popiołów Sarah J. Mass to fantastyczny i emocjonujący finał całej serii. Finał, który przyprawi Was zarówno o uśmiech, jak i łzy. Gdy zaś przeczytacie ostatnią stronę książki i zdacie sobie sprawę, że to już koniec, to mimo irytujących momentów, czasem przegadanych rozmów, zaczniecie od razu tęsknić z Aelin i spółką. Bo takich magicznych, emocjonujących historii przepełnionych duchem przyjaźni, pięknymi opisami i cudownymi bohaterami po prostu się nie zapomina.

Gorąco polecam całą wciągającą serię! :D

A premiera II tomu Królestwa popiołów już 15 maja!

O książce możecie również przeczytać na blogu:
Z piórem cz. I i cz. II;
Za możliwość świetnej zabawy serdecznie dziękuję : Uroboros
Grupa wydawnicza Foksal // Wydawnictwo uroboros

8 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę