Zdobycze sierpnia 2019

Zdobycze sierpnia 2019„Niezła uczta”, czyli Zdobycze sierpnia 2019.

Nie poszalałam! Tak, w końcu jakiś miesiąc w tym roku, w którym nieco ograniczyłam moje zakupowe szaleństwo i kupiła zaledwie sześć książek i jedną mangę. Ograniczyłabym się do trzech, gdyby nie wpadła mi w oko bardzo atrakcyjna cena, na poszukiwane przeze mnie od dłuższego czasu, brakujące tomy Uczty Wyobraźni. Cena, która po prostu zwaliła mnie z nóg i nie mogłam sobie odmówić zakupu tych trzech cudownych perełek. Dzięki temu zdobycze sierpnia 2019 prezentują się tak. :D

I sprawisz, że wrócę do prochu Ambrose Parry
I sprawisz, że wrócę do prochu Ambrose Parry

Nie jestem może wielką fanką kryminałów medycznych, ale bardzo lubię książki, w których akcja dzieje się w XIX wieku. Dlatego też postanowiłam się skusić, a książka przybyła do mnie od Wydawnictw Zysk i S-ka.

Labirynt fauna Cornelia Funke, Guillermo del Toro
Labirynt fauna Cornelia Funke, Guillermo del Toro

Książka przybyła do mnie od Wydawnictw Zysk i S-ka. Ponieważ nie oglądałam filmu, stwierdziłam że fajnie będzie choć przeczytać książkę. ;) :D

Syreny z Tytana Kurt Vonnegut
Syreny z Tytana Kurt Vonnegut

Od dłuższego czasu chciałam przeczytać jakąś książkę autora i w końcu się udało. Książka przybyła do mnie od Wydawnictw Zysk i S-ka.

Nowa Fantastyka 08/2019
Nowa Fantastyka 08/2019

W rodzinnym domu klasycznie czekał na mnie najnowszy numer Nowej Fantastyki. :)

Uczta Wyobraźni
Uczta Wyobraźni

Trzy perełki, które próbowałam dorwać od dawna w „normalnej” cenie:

 • Maszyna różnicowa William Gibson, Bruce Sterling;
 • Nieśmiertelny Catherynne M. Valente;
 • Wieki światła Ian R. MacLeod.
Adwokat diabła
Adwokat diabła Andrew Neiderman

Jest to książka, której po prostu nie mogło zabraknąć na mojej półce. :D

Krwawa róża
Krwawa Róża Nicholas Eames

Pierwszy tom ślubny zachwalał pod niebiosa ;), więc drugi bez zastanowienia wylądował w koszyku zakupowym.

Szczury Wrocławia. Szpital
Szczury Wrocławia. Szpital Robert J. Szmidt

Książka do kolekcji (może w końcu się sprężę i przeczytam całą serię ;)).

Ku Twej wieczności 7
Ku twej wieczności #7 Yoshitoki Oima

Manga, którą ostatnio czytam – do kolekcji. :D

Skrzynia ofiarna Martin Stewart
Skrzynia ofiarna Martin Stewart

Coś lekkiego od Wydawnictwa YA!

Jak wyglądają Wasze sierpniowe zdobycze? Poszaleliście na koniec wakacji, czy może daliście odetchnąć Waszym portfelom? ;)

20 komentarzy

 • Głodna Wyobraźnia

  30 sierpnia 2019 at 14:17

  Jak zwykle piękny stosik, szczególnie zazdroszczę C. Valente w takiej cenie! U mnie Również “Syreny z Tytana” (jutro recenzja będzie na blogu, to po prostu genialne sf w wersji z czarnym humorem). Poza tym zabieram się za nową antologię ŚKF “Rozstaje”, “Skrzydła” K.Fedyk i “Non stop” Aldissa.

  Odpowiedz
  • Sylwka

   30 sierpnia 2019 at 19:55

   Powiem Ci, że jak zobaczyłam aukcje na allegro i w dodatku u tego samego gościa były jeszcze dwa brakujące tytuły w dobrej cenie, to prawie spadłam z krzesła ze szczęścia. :D
   A “Syrenki…” wpadnę “oblookać”. ;) :D

   Odpowiedz
 • Blue Carmen

  31 sierpnia 2019 at 10:25

  Nieśmiertelny jest bardzo dobrą książką, jedną z najlepszych w UW jakie do tej pory czytałam, ale dla mnie proza Valente jest poza skalą oceny, istne cudo i czekam na inne jej powieści wydane w ramach serii. Albo poza – to dla mnie znaczenia nie ma :) Macleoda czytałam inną pozycję, Pieśń czasu i Podróże. Dobre teksty, chociaż o WIekach słyszałam, że nudnawe i dlatego do prozy tego autora raczej ostrożnie podchodzę :)
  Labirynt i Adwokata chcę nabyć, ale w sierpniu dalej się wstrzymywałam z zakupami, możliwe, że wrzesień też jeszcze odpuszczę sobie :)

  Odpowiedz
  • Sylwka

   1 września 2019 at 09:48

   O “Nieśmiertelnym” czytałam już wiele superlatywów, dlatego tak usilnie “polowałam” na tę pozycję z UW. Co po pozostałych autorów UW, ciężko mi się określić, bo jeszcze nie czytałam – mam czas. ;)
   Co do “Labiryntu…”, to polecam bardzo, bardzo. :D

   Odpowiedz
 • Piotr

  31 sierpnia 2019 at 19:30

  U Ciebie jak zawsze ciekawie, zdobycze rewelacyjne, cieszą, sprawiają przyjemność :) jedną z moich zdobyczy napewno jest audiobook “Dożywocie” naprawdę uprzyjemnia mi drogę codziennie do pracy.A poza tym byłem bardzo nastawiony pozytywnie na kryminał Dolores Redondo “Dam Ci to wszystko” nie porwał mnie ;/, “Gambit Wołyński” Artura Baniewicza kończę, też jakoś szału nie ma, ale ciekawy był zwykły kryminał Anny Klejzerowicz “Królowa śniegu”

  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Sylwka

   1 września 2019 at 09:50

   Cieszę się, że udało mi się sprzedać pomysł na audiobooka w drodze do pracy. No i trochę zazdroszczę tego “Dożywocia” w tej wersji. :D
   Ten “Gambit…” polecali, ale jak szału nie ma, to szkoda mi czasu. ;) “Królową śniegu” mnie zaintrygowałeś. :D

   Pozdrawiam słonecznie! :D

   Odpowiedz
 • Pawel.M.

  4 września 2019 at 21:40

  “Wieki światła” MacLeoda to jeszcze się znajdzie w rozsądnej cenie, ale znajdź “Dom burz”… Poniżej 70 zł licząc z dostawą – nieosiągalne.
  A jak Ci się udało kupić “Maszynę różnicową” w “normalnej” cenie? Czasami się pojawia za 40-50 zł, ale w wydaniu w tzw. czarnej serii Maga – wydanie z UW to powyżej stówy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę