Bez pożegnania Harlan Coben

Bez pożegnania Harlan CobenKolejna zagadka z przeszłości — Bez pożegnania Harlan Coben.

Trochę książek Harlana Cobena już w swoim życiu przeczytałam, ale nadal mimo pewnych zachowanych schematów mam do nich wyjątkową słabość. Wszystko przez te nierozwiązane zagadki z przeszłości i nieszablonowe zwroty akcji. Czy Bez pożegnania utrzyma dobrą passę autora w moich oczach? :)

Gwałt i morderstwo.

Jedenaście lat temu była dziewczyna Willa została zgwałcona i zamordowana. Wszystko wskazuje na to, iż odpowiedzialnym za to przestępstwo jest jego starszy brat Ken, który zniknął. Teraz na łożu śmierci matka Willa wyznaje synowi, że jego ukochany brat żyje, ale ze względu na okoliczności musi się ukrywać. Will mimo wszystkich przeciwności postanawia odnaleźć brata i dowiedzieć się prawdy, szczególnie iż kilka dni po pogrzebie matki znika jego ukochana, która zostawia mu bardzo dziwny list. Czy istnieje jakiś związek między jej zaginięciem a sprawą z przeszłości?

Trzyma w napięciu od pierwszej strony.

Bez pożegnania to chyba jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) książka autora, jaką miałam okazję czytać.

Bez pożegnania Harlan Coben

Od pierwszej strony trzyma w napięciu, które stopniowo rośnie dzięki bardzo dobrze skonstruowanym i przemyślanym zwrotom akcji. Zwrotom, które powodują, iż podczas czytania po plechach przechodzą ciary i udowadniają, że nic nie jest takie, jakie wydawało się od samego początku.

Do tego sami bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Wydają się zwykłymi ludźmi z ulicy, ale z każdą stroną poznajemy ich życie „od podszewki”. Powoduje to, iż wszelkie podejmowane przez nich decyzje są po prostu wiarygodne.

Podsumowując. Bez pożegnania Harlana Cobena to jeden z lepszych thrillerów autora, który już od pierwszej strony trzyma w napięciu, wciąga i zaskakuje zakończeniem. Polecam!

O książce możecie również przeczytać na blogu:
Kto czyta, nie błądzi.

 

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę