Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Labirynt fauna Cornelia Funke, Guillermo del Toro

Labirynt fauna Cornelia Funke, Guillermo del ToroMagicznie i mroczno – Labirynt fauna Cornelia Funke, Guillermo del Toro.

Gdy zobaczyłam książkę Labirynt fauna Cornelia Funke i nagrodzonego oskarem Guillermo del Toro wiedziałam, że chcę ją przeczytać. Wszystko przez to, iż sytuacja w przypadku tej książki jest mocno nietypowa. Powstała ona bowiem na podstawie filmu o tym samym tytule z 2006 roku, którego (na szczęście dla książki ;)) nie miałam jeszcze okazji obejrzeć. :)

Hiszpania, 1944 rok.

Trzynastoletnia Ofelia przenosi się wraz z ciężarną matką i ojczymem — kapitanem Vidalem, zwanym przez dziewczynkę również wilkiem — do wiejskiego domku, położonego w pobliżu starego zrujnowanego labiryntu. Labiryntu, który szybko staje się jej azylem przed światem i ojczymem, który nie zatrzyma się przed niczym i zawsze dopnie swego.

Pewnego dnia podczas zabawy w labiryncie odwiedza dziewczynkę tajemniczy Faun, który zdradza jej mrożącą krew w żyłach tajemnicę, która jest początkiem niezwykłej przygody.

Dark fantasy.

Labirynt fauna Cornelia Funke, Guillermo del ToroLabirynt fauna nie jest lekką i przyjemną lekturą dla dzieci.

To mroczna i przerażająca baśń, która przedstawia nam obraz wojennej rzeczywistości pełnej zła i przemocy, widzianej oczami przerażonego dziecka. Dziecka, które wciąż niewinne i pełne ufności, próbuje sobie na swój sposób poradzić z otaczającą go rzeczywistością. „Przenosi się” więc do magicznego świata, który pozwala mu działać, wykazywać się odwagą, poświęceniem i daje namiastkę nadziei i schronienia.

Trzy spojrzenia.

Labirynt fauna Cornelia Funke, Guillermo del ToroSpojrzenie na ten świat dwóch dorosłych (Vidala i gospodyni Mercedes), uzupełnia zaś obraz otaczającego dziewczynkę świata i prowadzi do wielu ciekawych przemyśleń na temat miłości, poświęcenia, sensu walki czy w końcu tego, czym tak naprawdę jest tytułowy labirynt.

Podsumowując. Labirynt fauna Cornelia Funke, Guillermo del Toro to niezwykle klimatyczna i piękna baśń o pokonywaniu przeciwności, sile miłości i poszukiwaniu własnego ja, która zachwyca głębią przekazu i zapada głęboko w pamięć. Gorąco polecam nie tylko fanom baśni!

I jeszcze dla zachęty kilka ilustracji ołówka Allena Williamsa. :)

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Kącik z książką;
Magiczny świat książki i nie tylko;
Świat fantasy;
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję : Wydawnictwo Zysk i S-ka

12 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę