• Home
  • Bookworm
  • Czytam postapo z unserious.pl – wrzesień 2020

Czytam postapo z unserious.pl – wrzesień 2020

Czytam postapo z unserious.pl – wrzesień 2020Czytam postapo z unserious.pl – wrzesień 2020

Pierwszy w zasadzie już trochę jesienny miesiąc wyzwania za nami, więc poniżej króciutkie podsumowanie Czytam postapo z unserious.pl – wrzesień 2020.

Nie jest najlepiej. Wyzwanie powoli dogorywa i w zasadzie udział w zabawie biorą na bieżąco dwie, czasem trzy osoby.

Szkoda, bo odzew po pierwszych dniach był dość spory, ale jak widać, zapału starczyło tylko na pierwsze miesiące wyzwania. Może to wina COVID-a, a może po prostu tematyka dla wielu nie okazała się tak zajmująca, jak mogło się na początku wydawać.

Wracając jednak do września. Przeczytaliśmy 3 tytuły, wszystkie zagraniczne i męskie.

O przeczytanych książkach napisaliście:

Piotr: Miasto na Górze Kir Bułyczow;

Opowieść o planecie, która w wyniku wojny atomowej pustoszeje. Ci którzy przeżyli schronili się w w schronach, kopalniach.
W powieści da się wyczuć że autor pochodzi z ZSSR…
Książka z listy zakazanych w kraju rad w tamtych latach. Wzór dyktatorskiej władzy w ZSSR w powieści żywcem wzięty z rzeczywistości. Gorąco polecam. Dla mnie super 👍

Sylwka unSerious.pl: Piknik na skraju drogi Arkadij i Borys Strugaccy;

Piknik na skraju drogi to tak naprawdę książka o ludziach. O ich emocjach, uczuciach i granicach, jakie są w stanie przekroczyć dla pieniędzy. Pokazuje pięknie też, jak w takich miejscach tworzy się rynek. Zona stworzyła nie tylko stalkerów, ale także ich zleceniodawców i odbiorców wyniesionych ze strefy dóbr.

Dlatego mogę Wam napisać tylko jedno. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z Piknikiem na skraju drogi braci Strugackich, to koniecznie powinnyście nadrobić, to niedopatrzenie. Gorąco polecam!

Sylwka unSerious.pl: Piter. Bitwa Bliźniaków Szymun Wroczek;

Łysy rycerz w „lśniącej zbroi” przyjmuje misję ratowania niewiasty w opałach, a do tego sam walczy ze swoimi wewnętrznymi demonami. No i spoko, gdyby tylko Uber miał w sobie trochę tej ikry i humoru z „poprzedniego odcinka”.

[…] druga część książki, czyli zbieranie ekipy „badassów” wypadła znacznie lepiej i ciekawiej. Choć sama misja dywersyjna potraktowana została mocno po łebkach.

Piter. Bitwa Bliźniaków Szymuna Wroczek nie należy do najlepszych i najciekawszych tytułów Uniwersum.

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę