Czytam postapo z unserious.pl – lipiec 2020

Czytam postapo z unserious.pl – lipiec 2020Czytam postapo z unserious.pl – lipiec 2020.

Siódmy, momentami bardzo gorący miesiąc wyzwania już za nami, więc czas na króciutkie podsumowanie Czytam postapo z unserious.pl – lipiec 2020.

Króciutkie,  bo to był najsłabszy miesiąc w naszym wykonaniu. Udział w postapokaliptycznej zabawie wzięły zaledwie trzy osoby. No i przeczytaliśmy zaledwie (choć może powinnam napisać aż) cztery książki, w tym, co warte jest podkreślenia, Cyfrak Krzysztofa Haladyna pojawił się aż dwa razy.

Cyferkowo 3 z 4 tytułów pochodziło z rodzimego podwórka i znowu do grona przeczytanych dołączyła jedna pani. ;)

O przeczytanych książkach napisaliście:

Piotr: Oryks i Derkacz Margaret Atwood

Podobno ta powieść to poruszająca historia miłosna i fascynacja wizja przyszłości. Być może była to ostatnia książka o tej tematyce jaką przeczytałem. Czuję się przytłoczony taką wizją przyszłości, podobnie było z #FUTURE D. Glukhovsky.

Sylwka unSerious.pl: Cyfrak Krzysztof Haladyn

[…]książkę mimo wszystko czytało mi się dobrze, może bez fanfar, ale jednak jakoś tak sympatycznie. ;) No i chyba co najważniejsze w przypadku takich pozycji, to autorowi należy się duży plus za to, że nie przedobrzył z technicznym językiem i w mojej ocenie dość dobrze odnalazł się w cyfrowym świecie.

Dlatego, jeżeli macie ochotę na połączenie cyberpunka z postapo, to myślę, że Cyfrak Krzysztofa Haladyna jest dokładnie tym, czego szukacie.

jacakbdg: Cyfrak Krzysztof Haladyn

To konkretnie napisana cyberpunkowa książka, która potrafi zaskoczyć czytelnika! […] Fabuła jest mocno wciągająca. Wymyśliłem nawet słowo opisujące gatunek tej książki. Retro-cyberpunk-postapokaliptyzm.

Sylwka unSerious.pl: Samotność Anioła Zagłady. Adam Robert J. Szmidt

Mimo drobnych, przeciągniętych momentów, książka mi się ogólnie podobała, a zakończenie po prostu „wcisnęło mnie w fotel”. Dlatego, jeżeli macie ochotę na postapo z motywem drogi napisaną lekkim piórem, które dostarczy Wam kilka godzin rozrywki, to Samotność Anioła Zagłady. Adam Roberta J. Szmidta powinna Wam się spodobać.

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę