Cykl: Cyfrak # 1: Cyfrak Krzysztof Haladyn

Cyfrak Krzysztof HaladynRepTek Polis i Cyfrak Krzysztofa Haladyna.

Mój książkowy romans z Krzysztofem Haladynem, z wykształcenia dziennikarzem i specjalistą public relations, rozpoczęłam od wspólnego wkroczenia do Zony. I muszę Wam się przyznać, że to wspólne szwendanie się po drugiej stronie kordonu pochłonęło mnie całkowicie, a uroczy Sołdat skradł moje serduszko (tylko nie mówcie nic mojemu ślubnemu ;)). Dlatego też na fali tych niezwykle miłych wspomnień postanowiłam sprawdzić, jak autor poradził sobie na cybernetycznym poletku i sięgnęłam po kolejną w dorobku autora książkę pod tytułem Cyfrak.

Wielki włam.

Neth jest jednym z serwisantów korporacyjnych multiterminali, który prowadzi nierówny bój z Cyfrakami, czyli bytami, które są pozostałościami starego cyfrowego kodu. Ponieważ praca w korpo jest nieco męcząca, dlatego dodaje smaczku swojemu życiu bionarkotykami. Wiadomo jednak, iż wspomagacze wszelakiej maści tanie nie są, więc Neth wykorzystuje swoje umiejętności i dorabia na boku.

No i właśnie jedno ze zleceń od zaufanego dilera Wiz.una, kończy się dla Netha szeregiem komplikacji, przy których zmutowani ocaleńcy Błękitnej Plagi czy bioćpuny stają się dla niego najmniejszym problemem.

Hmm… Sama nie wiem. ;) :P

Ciężko mi się ustosunkować do tej książki, targają mną mieszane uczucia i ogólnie mam mętlik w głowie. ;)

Cyfrak Krzysztof Haladyn

Wszystko przez to, iż pomysł, jak i „pierwsze takty” książki ujęły mnie całkowicie. Akcja była dynamiczna, każdy element fabuły i opis był przemyślany oraz pozwalał na pewien element dywagacji z mojej strony.

Do tego Neth ze swoją zdolnością widzenia Cyfraków roztaczał wokół siebie taką małą aurę tajemniczości, a jego „akcje” wskazywały jasno, że aureolka nie jest mu pisana i jeszcze wiele ciekawego mogę się po nim spodziewać. ;)

No i niestety, gdy już dobrnęłam do punktu, w którym poznałam „kierunek dalszych działań”, miałam wrażenie, że autorowi uruchomił się tryb Speedy Gonzales i najważniejsze było tylko odhaczanie punktów na liście. Przez co historia straciła głębię i ten początkowy zachwyt uleciał jak piórko unoszące się przy lekkim podmuchu wiatru.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że książkę mimo wszystko czytało mi się dobrze, może bez fanfar, ale jednak jakoś tak sympatycznie. ;) No i chyba co najważniejsze w przypadku takich pozycji, to autorowi należy się duży plus za to, że nie przedobrzył z technicznym językiem i w mojej ocenie dość dobrze odnalazł się w cyfrowym świecie.

Dlatego, jeżeli macie ochotę na połączenie cyberpunka z postapo, to myślę, że Cyfrak Krzysztofa Haladyna jest dokładnie tym, czego szukacie. Polecam i czekam na kolejne spotkanie z Nethem i spółką.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Książkowir;

 

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
Czytam postapo z unSerious.pl
Czytam postapo z unSerious.pl // banner

2 komentarze

  • Sonia Czyta

    10 lipca 2020 at 15:10

    Myślę, że mogę sięgnąć po tę książkę w ramach Wyzwania :) Niejednokrotnie wychodziłam już ze swojej strefy komfortu czytając postapo, więc może i tym razem będę miło zaskoczona, mimo że Tobie średnio się podobało :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę