Cover for UnSerious.pl
443
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

Cykl o Nikicie # 3: Diabelski młyn

Diabelski młyn Aneta JadowskaPożegnanie z Nikitą – Diabelski młyn Anety Jadowskiej.

Swoją przygodę z Anetą Jadowską, filolożką i wielbicielką pomysłów niepraktycznych zamieszkałą w Toruniu, rozpoczęłam w 2017 roku wraz z Dziewczyną z dzielnicy cudów. Muszę przyznać, iż na tyle polubiłam się z główną bohaterką, że postanowiłam kontynuować trylogię z Nikitą w tle. Trylogię, którą kończy wydany w sierpniu tego roku Diabelski młyn.

W poszukiwaniu Archiwum.

Nikita z Robinem całkiem niedawno wrócili ze skandynawskich wojaży, a już ciężko im usiedzieć w miejscu. Wszystko przez to, iż Robin nie pamięta swojej przeszłości, a Nikita w końcu odnalazła sposób żeby to zmienić.

Potrzebuje do tego jednak Cygańskiego księcia i Taboru – bo droga do źródła tajemnic Zakonu Cieni wiedzie przez Bezdroża i Rubieże. Jaką cenę przyjdzie zapłacić Nikicie i Robinowi za podróż z Taborem? Czy Robin w końcu pozna swoją przeszłość?

Witajcie w Lunaparku.

Diabelski młyn Aneta Jadowska

Bardzo fajnie autorka rozegrała to „ostatnie” spotkanie z Nikitą i Robinem. Było trochę grozy, deko przyjaźni, nutka tajemniczości i bardzo rozważne prowadzenie akcji. Nie za szybko, nie za wolno — ot tak w sam raz, żeby mieć trochę czasu na przemyślenia i delektowanie się zastałą sytuacją.

Do tego na scenę wkroczył kolejny enigmatyczny, acz bardzo pozytywny bohater Cygański Książę ze swoim Taborem i Lunaparkiem. No i jeszcze „przyjaciel Berserk”. ;) To było absolutne mistrzostwo świata, które kosztowało mnie kilka dodatkowych zmarszczek mimicznych oraz nadwyrężonych mięśni brzucha. :D

Co mogę więcej napisać. Było ciekawie, mocno intrygująco i co najważniejsze autorce udało się utrzymać poziom dwóch pierwszych odsłon trylogii. Jeżeli macie więc ochotę na lekką fantastyczną trylogię w magicznym klimacie, to gorąco polecam spotkanie z Nikitą i Robinem Anety Jadowskiej. Nie będziecie zawiedzeni! :)

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Bookeater reality;
Paradise with books;
Tajemnicze książki;
Tylko magia słowa;

8 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę