Cover for UnSerious.pl
443
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

[Przedpremierowo] Wszystko pochłonie morze Magdalena Kubasiewicz

Wszystko pochłonie morzeNietuzinkowa magia, syreny i rodzinne więzi – Wszystko pochłonie morze Magdalena Kubasiewicz.

Czytając zapowiedź najnowszej książki Magdaleny Kubasiewicz, którą miałam okazję poznać dzięki niezwykle klimatycznej powieści Gdzie śpiewają diabły, od razu poczułam, że i tym razem „będziemy nadawać na wspólnych falach”. Dlatego z wielką przyjemnością sięgnęłam po  Wszystko pochłonie morze i dałam się porwać magii oraz dworskim intrygom.

Witajcie w Dzielnicy Luster.

Aletha jest ubogą, acz niezwykle utalentowaną alchemiczką żyjącą w dość szemranej Dzielnicy Luster. Jej „spokojne” oraz uporządkowane życie zostaje zaburzone, gdy władca Sieldige zostaje otruty Pocałunkiem Syreny i zapada w śpiączkę. Jej przyjaciel arystokrata Leto prosi ją o odnalezienie nieznanego nikomu antidotum na truciznę, a on sam próbuje ze wszystkich sił poznać tożsamość zamachowców. Rozpoczyna się nierówna walka z czasem, w której „wszystkie magiczne chwyty” są dozwolone.

Jest magicznie i z pomysłem.

To było dokładnie to, czego oczekiwałam.

Już od pierwszej strony poczułam się „jak u siebie” przemierzając wraz z Altheą uliczki Dzielnicy Luster. Chłonęłam całą sobą wszystkie magiczne sploty, alchemiczne ciekawostki, legendy o syrenach i karmiłam się dworskimi intrygami.

Intrygami, które przesiąkają każdy zakamarek dworskiego i ulicznego życia oraz pozwalają poznać bardzo dobrze, oraz różnorodnie wykreowanych bohaterów „z każdej strony”. Bohaterów, którzy bardzo szybko stają się „swojscy”. Chcemy im kibicować, wspierać w ich zmaganiach i w podejmowaniu wielu ryzykowanych decyzji, które są pochodną ich wyraźnego problemu z wzajemnym zaufaniem.

Romansu nie będzie.

No i w tym miejscu postanowiłam się zatrzymać. Wszystko pochłonie morzeNie chcę zdradzać więcej szczegółów z fabuły, relacji między bohaterami, bo czytając, czekalibyście na „zapowiedzenie” zwroty akcji.

Mogę Was jednak zapewnić, iż Wszystko pochłonie morze Magdaleny Kubasiewicz to porywająca baśń fantasy, z pięknie wykreowanym magicznym światem, który zachowuje idealny balans między tym, co realne i tym, co nadprzyrodzone. Świat ten ponadto dobrze dopełniają różnorodni bohaterowie, wśród których prym wiedzie Aletha. Niezwykle wyrazista i mocna kobieca postać, która do „ostatniej kropki” nie traci na wyrazistości.

Dlatego jeżeli poszukujecie intrygującej, pełnej magii i lekko mrocznej baśniowej powieści, to zapiszcie sobie ten tytuł w pamięci. Polecam gorąco!

Premiera książki już w środę 14.04.2021r.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję : Uroboros
Grupa wydawnicza Foksal // Wydawnictwo uroboros

5 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę