Cover for UnSerious.pl
442
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

15 hours ago

UnSerious.pl
Hej Moliki 🙋Listopad z wyzwaniem #polskafantastykafajnajest się podsumował 😁Zapraszam na blogaunserious.pl/2022/12/listopad-2022-z-polskafantastykafajnajest-juz-za-nami/i przypominam o głosowaniu na "motywatora" 😉tiny.pl/wf5lt#książka #kniha #książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #wyzwanie #wyzwanie2022 #dobrebopolskie #fantasty #wyzwanieinside #zdjęciaksiążek #podsumowanie #miesięcznepodsumowanie #fajniejestczytać #molksiążkowy #blogerksiążkowy #bookchallange #fotkiksiążek #toniejestkrajdlasłabychmagów #katarzynawierzbicka #anetajodowska #słowodzicielka #sqn #fabrykasłów ... See MoreSee Less
View on Facebook

Malkia Park

Malkia ParkMalkia Park Big Cats Rescue.

Jakiś czas temu pisałam na blogu o niezwykle marnym i zaniedbanym ZOO w Bratysławie, które (w mojej opinii) utrzymuje się tylko dzięki umiejscowionemu wewnątrz Parkowi Dinozaurów. Dziś natomiast chciałabym napisać Wam słów kilka o otwartym tuż pod Bratysławą w Orechovej Potoni (tak, tam jest Slovakiaring :)) Malkia Park Big Cats Rescue.

Otwarty 4 czerwca 2016 roku Park, który swą nazwę zawdzięcza pierwszej uratowanej Malkii, daje schronienie zwierzętom, które urodziły się w niewoli i nie dałyby już sobie rady na wolności.

Tu w parku otrzymują przynajmniej jej namiastkę i traktowane są zgodnie z nazwą (w swahilli malkia oznacza królową) iście po królewsku.

MPIch zagrody przywodzą na myśl miejsca z których pochodzą i są wykonane z niezwykłą starannością. Widać, że zwierzęta czują się w parku po prostu dobrze.

A znajdują się tam między innymi przedstawiciele wielu rodzin kotów: lwy, tygrysy, lamparty, jaguary, gepardy i rysie. Są gibony, małpy, żółwie, lemury, surykatki i papugi. Można pogłaskać zebry (jedna z nich jest bardzo niesforna i zaczepia kucyka :P), konie, wielbłądy, osiołki, owce, kozy i lamy. Przy jeziorkach zaś można nacieszyć oczy łabędziami, gęsiami i kaczkami.

Dlatego, gdy będziecie w okolicy Bratysławy, a może nawet pojawicie się na torze Slovakiaring, zaglądnijcie do Malkia Park. Za 10€ możecie zobaczyć niezwykłe zwierzęta i dołożyć cegiełkę, do tej pięknej inicjatywy.

Naszą misją jest ratowanie kotowatych z cyrków oraz przed nieodpowiednimi warunkami w prywatnych gospodarstwach lub ogrodach zoologicznych.

2 komentarze

 • Ewelina - Gry w Bibliotece

  14 września 2019 at 09:58

  Te kraty mimo wszystko przerażają :( ale jeśli będę gdzies w okolicy, to na pewno wpadniemy. Choć im jestem starsza tym wszelkie takie ośrodki gorzej na mnie działają…
  Muszę zgłębić temat swahili, bo wygląda na to, że rdzenie wyrazów mają takie jak hebrajski. W hebrajskim królowa to “malka” :)

  Odpowiedz
  • Sylwka

   15 września 2019 at 20:15

   Z jednej strony przerażają, a z drugiej gdy zdasz sobie sprawę, że te zwierzęta nie dałyby sobie rady na wolności, to patrzysz na to miejsce pod kątem – czy zwierzęta w takim miejscu są dobrze traktowane i zadbane. I w Malkia Park tak to wygląda. :)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę