ZOO w Bratysławie #1

ZOO w BratysławieW ostatni weekend pogoda w końcu dopisała (tak temperatura spadła w końcu poniżej 30st. ;)), więc wybraliśmy się do ZOO w Bratysławie.

Cena za osobę dorosłą to tylko (albo aż) 4,50€ , a za dzieciaka trzeba zapłacić 3,00€.

Zabierając mapę ZOO przy wejściu zapowiada się całkiem niezła zabawa. Niestety rozczarowanie przychodzi “tuż za progiem”. Większość zaznaczonych na mapce “atrakcji” po prostu nie ma…

Idziecie zobaczyć żubry… jest jeden zabiedzony. Przy nich mają być jelenie… żadnego nie ma. Kangury – widać w oddali nie zostały wpuszczone do zagrody. Ogólnie większość zagród jest po prostu pusta – z przeróżnych powodów. Ponadto opisy, które znajdują się przy zagrodach są bardzo ubogie (w porównaniu w Zoo w Chorzowie, Opolu czy Wrocławiu – może te mnie troszeczkę rozpieściły), więc jeżeli chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej… możecie o tym zapomnieć.

Ogólnie ma się wrażenie, że od czasów Gierka nie zmieniło się tutaj dosłownie nic, a w niektóre miejsca te odległe, wręcz strach się zapuszczać.

Więc szczerze mówiąc, jeżeli macie w planach wycieczkę do zoo w Bratysławie nie oczekujcie rewelacji, acz w stosunku do ceny tego można się spodziewać.

 

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę