Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017

Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017Kolejny weekend na torze czyli Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017.

Przy okazji ostatniej wizyty na Hungaroring, gdzie wraz ze ślubnym cieszyliśmy swe oczy i uszy wyścigiem WTCC, zwróciliśmy uwagę również na wyścig KIA Picanto. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się nieco bliżej również tej moto lidze. Okazało się, iż w tym roku wesoła karuzela z jej zawodnikami zawita również na bliski nam tor, tak więc nie mogliśmy ze ślubnym przegapić okazji i nie wybrać się na Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017, który odbywał się przy okazji FIA ETRACK + TRACK SHOW.

Kia Lotos Race – o co to chodzi?

Wszyscy kierowcy mają do dyspozycji takie same samochody, wyposażone  w silniki 1.2, z których wyciągnięto 100KM i ważące minimum 950kg. W pełni przygotowany samochód można nabyć poniżej 50k zł. Sam sezon zaś, jeżeli nie będziecie chcieli zwiedzać wszystkich band oraz tulić się do kolegów i koleżanek na torze, może zamknąć się w jakichś 60k zł (dla porównania w takim ETCC, czy WTCC musimy wyłożyć 500k na sam samochód). Czyli jak sami widzicie w motorsporcie – taniocha?

A jak było na Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017?

Jestem absolutnie urzeczona walecznością zawodników na torze. Cały czas było gorąco (nie chodzi tylko o stłuczki). Do ostatniego momentu nie było wiadomo, kto wygra. Zawodnicy przez cały wyścig oddają na torze serce i wyduszają ze swoich maszyn “ostatnie krople potu”. ;)

Na Slovakia Ring odbyły się dwa wyścigi. Pierwszy bardzo emocjonujący zwyciężył Tomasz Magdziarz tuż przed liderem cyklu Kamila Serafina oraz drugim w tabeli Jan Antoszewskim (Nikodem Wierzbicki, który był fizycznie trzeci, otrzymał po wyścigu karę i zakończył na niższej pozycji).

Drugi wyścig padł łupem Jana Antoszewskiego. Tuż za nim uplasował się Damian Litwinowicz i Kamil Serafin.

Poniżej kilka fotek z weekendu i klasycznie więcej lepszych ujęć możecie znaleźć na Torquedmadmind  (FOTKI #91: Kia Lotos Race 2017 Slovakia Ring).

Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017 Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017 Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017
Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017 Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017 Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017
Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017 Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017 Kia Lotos Race Slovakia Ring 2017

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę