Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Na gorącym uczynku Harlan Coben

Na gorącym uczynkuZaginiona dziewczyna i pedofil, czyli Na gorącym uczynku Harlan Coben.

Kontynuuję moją przygodę z Harlanem Cobenem, moim ulubionym amerykańskim autorem powieści kryminalnych, w wersji audio. Tym razem na tapecie (choć może raczej na komórce) pojawiła się powieść autora wydana w serii W labiryncie kłamstw pod tytułem Na gorącym uczynku.

Dziennikarska pułapka.

17-letnia Haley McWaid pewnego dnia znika. Po miesiącach poszukiwań jej najbliżsi przygotowują się na najgorsze.

Dan Marcer, pracownik opieki społecznej troszczący się szczególnie o los dzieci, wpada w pułapkę zastawioną przez dziennikarkę Wendy Tynes, która demaskuje przestępców seksualnych. W jego komputerze policja znajduje obciążający materiał i wszystko wskazuje na to, że to Dan mógł mieć związek z zaginięciem Haley. Wendy Tynes zaczyna jednak podejrzewać, że padła ofiarą manipulacji.

Złożona historia, ciekawe zakończenie.

Nie będę się po raz kolejny „rozpływać” nad bardzo dobrym pomysłem na historię i intrygą, która do końca trzymała mnie słuchacza w napięciu.

Pozwolę się za to odnieść, do tematyki, nad którą tym razem pochylił się autor (bo wiadomo, że Harlan Coben lubi wplatać w swe powieści tematy trudne i ważne społecznie). A jest nią zagrożenie, jakie niosą ze sobą media wszelakie. I nie piszę tu tylko o social mediach, ale również o telewizji czy blogach.

Ludzie ferują wyroki na podstawie niesprawdzonych informacji, bo to, co pojawia się w sieci, czy w telewizji powoli staje się „święte”. Dzięki czemu wystarczy jedno pomówienie, by zniszczyć życie drugiego człowieka. Szczególnie iż w sieci nic nie ginie, a wszelakie sprostowania i dowody niewinności, są ignorowane. Gdyż sensacja sprzedaje się lepiej niż nudna prawda.

Dlatego polecam bardzo ten tytuł autora, nie tylko ze względu na bardzo dobre wypunktowanie luk w mediach, ale również ze względu na fascynujących bohaterów i bardzo ciekawie poprowadzoną, acz dość skomplikowaną fabułę, która trzyma w napięciu do samego końca.

Polecam wszystkim fanom dobrych kryminałów.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Książkowo-kawowy świat Weroniki;

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę