Inwazja z Ganimedesa Philip K. Dick, Ray Nelson

Inwazja z GanimedesaWielkie kosmiczne robaki podbijają Ziemię, czyli Inwazja z Ganimedesa Philip K. Dick & Ray Nelson.

Długo zastanawiałam się nad moim „kolejnym krokiem” w wyzwaniu #przyzywamkosmitówzunseriouspl i zdecydowałam, że czas najwyższy przyjrzeć się napisaną na haju powieścią Philipa K. Dicka i jego współtowarzysza Raya Nelsona pod tytułem Inwazja z Ganimedesa.

Kosmici ze zdolnościami telepatycznymi i urządzenie zniekształcające rzeczywistość.

Ziemię podbili przybysze z Ganimedesa, obdarzeni zdolnościami telepatycznymi kosmici, którzy wyglądem przypominają wielkie robaki. Ludzkość bez szczególnego oporu ogłosiła kapitulację i jedynie nieliczne grupy partyzanckie podjęły walkę z okupantem. Doktor Rudolph Balkani, szef Biura Badań Psychodelicznych, odkrył sposób na pokonanie Ganimedejczyków. Stworzył urządzenie zniekształcające rzeczywistość, dzięki któremu ludzie mogą się wyrwać spod ich telepatycznej władzy. Niestety, Balkani jest wiernym sługą najeźdźców i nie zamierza pozwolić na to, żeby wynalazek został użyty przeciwko nim.

Bunkrów nie ma, ale… ;)

„Jest ok”. To była moja pierwsza myśl, po odłożeniu książki.

Inwazja z Ganimedesa

Nie jest to bowiem dzieło wybitne, czy mocno zapadające w pamięć. Ot, po prostu taka zgrabna historyjka o nawiązaniu pierwszego kontaktu między Ziemianami a kosmicznymi robalami, które posiadają niezwykłe zdolności telepatyczne pozwalające im łączyć się w jedną zbiorową świadomość i w ten sposób „pokojowo” przejmują władzę nad Ziemią

W całym „zamieszaniu” nie może oczywiście zabraknąć ruchu oporu na czele z niezwykłym Percy X (słabiutko wykreowana i mocno przerysowana postać), który chce przywrócić dawny porządek i dać szansę na wyzwolenie się ludzkości.

A wszystko to w otoczeniu ciekawych wynalazków (latające taksówki), telepatów czy innej  broni zniekształcającej rzeczywistość.

Więc jeżeli macie ochotę na interesujące spotkanie z obcymi, ale nie spodziewacie się fanfar, to Inwazja z Ganimedesa Philipa K. Dicka & Raya Nelsona powinna Was zadowolić.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Świat fantasy;
Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
Przyzywam kosmitów z unSerious.pl
Przyzywam kosmitów z unserious.pl

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę