Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Sinobrody Kurt Vonnegut

Sinobrody Kurt VonnegutAutobiografia amerykańskiego malarza Rabo Karabekiana, czyli Kurt Vonnegut i Sinobrody.

Sinobrody, to moje szóste spotkanie z niesamowicie lekkim piórem, prowokacyjnym językiem i iście specyficznym humorem amerykańskiego pisarza, eseisty i wykładowcy literatury na Uniwersytecie Harvarda oraz na City Collage, Kurta Vonneguta.

Co zostało ukryte w spichlerzu?

Rabo Karabekiana jest, a może raczej był malarzem, który porzucił swoje rzemiosło, by pozostać kolekcjonerem sztuki. Teraz u schyłku swych dni szczyci się swą niezwykłe bogatą kolekcję obrazów amerykańskich ekspresjonistów. Jednak to nie galeria jest najistotniejszą i najbardziej cenną rzeczą w jego życiu.

Sekret byłego malarza próbuje za wszelką cenę odkryć wścibska wdowa, która niespodziewanie pojawiła się w życiu Ormianina i powiela zadanie, jakie postawiły sobie niegdyś żony Sinobrodego ze starej legendy, który zabijał je, ponieważ łamały jego zakaz zaglądania do tajemniczej komnaty. Czy uda jej się odkryć sekret Rabo Karabekiana?

Autobiografia, a może jednak dziennik?

Bardzo urzekająca i ciekawie skonstruowana historia w formie autobiografii, która bardzo szybko przerodziła się w formę nietypowego dziennika.

Sinobrody Kurt VonnegutDzięki czemu akcja powieści dzieje się na dwóch płaszczyznach, a my jako czytelnicy podczas tych przeskoków (czy to miejscu, czy w czasie) mamy chwilę na liczne przemyślenia dotyczących życia, wojny, kobiet i w końcu samej sztuki.

Sztuki, która wraz ze starą legendą stała się punktem wyjścia tej historii i jest pewną formą rozliczenia się autora z artystami i ich twórczością.

Lekko ironiczne i rozrywkowe podejście do całego tematu powodują, iż książkę czyta się niezwykle lekko, ale między wierszami czuć powagę, a zakończenie bardzo pięknie pokazuje, iż każdy może odnaleźć wewnętrzny spokój.

Podsumowując. Sinobrody pokazał mi, że lubię Kurta Vonneguta również w formie komediowej, która to absolutnie nie przeszkadza autorowi przekazywać wielu wartości i zadawać mnóstwo trudnych pytań.

Polecam gorąco! Klasa sama w sobie i czekam na wznowienie kolejnych dzieł  autora.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję : Wydawnictwo Zysk i S-ka

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę