• Home
  • Bookworm
  • Czytam postapo z unserious.pl – czerwiec 2020

Czytam postapo z unserious.pl – czerwiec 2020

Czytam postapo z unserious.pl – czerwiec 2020.Czytam postapo z unserious.pl – czerwiec 2020.

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsze sześć miesięcy wyznania z końcem świata w tle już za nami, więc czas na krótkie podsumowanie naszej działalności z  czytam postapo z unserious.pl – czerwiec 2020.

Czerwiec nie należał do najbardziej owocnych miesięcy wyzwania. ;) Przeczytaliśmy w sumie 6 tytułów i jest, to głównie zasługą Soni z bloga Sonia czyta książki, która w tym miesiącu „zamieściła” aż trzy tytuły na liście. Do tego po raz kolejny udało nam się załapać na tytuł z kategorii „gościnne występy”. Katarina z bloga Drewniany Most podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami po przeczytaniu Silosu Hugh Howeya.

Cyferkowo 2 z 6 tytułów pochodziło z rodzimego podwórka i tym razem na liście znaleźli się tylko panowie. ;)

O przeczytanych książkach napisaliście:

Sylwka unSerious.pl: Szczury Wrocławia. Szpital Robert J. Szmidt;

Przede wszystkim zaletą książki jest to, że historia jest w zasadzie odrębnym tworem i jeżeli, ktoś chciałby spróbować swoich sił w „podbijaniu Wrocławia wraz z Zombiakami”, to myślę, że (mimo iż oficjalnie jest to tom trzeci) jest to świetna książka na początek. […] Jeżeli chodzi zaś o samą akcję, to Szczury Wrocławia. Szpital Roberta J. Szmidta nie zawodzą, a samą książkę czyta się po prostu wyśmienicie.

Piotr: Komórka Stephen King;

Telefoniczni szaleńcy zbierają w grupy, maszerują flegmatycznym krokiem, niczym w filmie “Noc żywych trupów” sieją śmierć. Grupka ludzi, która nie używa lub nie odbiera komórki, stara się znaleźć bezpiecznie miejsce, uciec przed opętanymi. […] “Komórka” trzyma w napięciu, może się podobać. Jak najbardziej polecam.

Katrina Drewniany Most: Silos Hugh Howey;

[…]ta post-apokaliptyczna powieść przez mocno dystopiczne elementy jest też przy okazji fantastyką naukową. Wiem, że niektóre teksty z tego gatunku wcale nie muszą nią być, dlatego wolę to podkreślić. Jeśli szukacie post-apokalipsy idącej w stronę fantasy albo takiej bez nadnaturalnych wynalazków to raczej nie będzie coś dla Was. […]  Jak na debiut prezentuje się nie najgorzej i na pewno po kolejne części sięgnę. Niemniej, słowo “czytadło” naprawdę chyba określa tę powieść najlepiej. Jeśli więc szukacie po prostu książki w takich klimatach dla zabicia czasu i rozrywki, swobodnie można się za nie zabrać. Nie wydaje mi się jednak, aby można było oczekiwać po tej powieści czegoś więcej.

Sonia czyta książki: Jestem Legendą Richard Matheson;

„Jestem legendą” to pozycja obowiązkowa dla fanów horroru i wampirów. To klasyk powieści grozy. Nie ma tu co prawda średniowiecznych zamków i potworów czających się za rogiem, ale historia i tak robi wrażenie.

Sonia czyta książki: Transmisja Marcin Strzyżewski

„Transmisja” bardzo mnie wciągnęła. Z ciekawością odkrywałam życie ocalałe na terenie dawnego USA. Uważnie szłam też po śladach prowadzących mnie do pewnej intrygi politycznej sprzed lat. Zachęcam Was do przeczytania tej książki, jeżeli lubicie tematy postapo. I nie zrażajcie się okładką :) w środku naprawdę jest kawał dobrej powieści.

Sonia czyta książkiDroga Cormac McCarthy;

„Droga” McCarthy’ego to książka o tym, jak mógłby wyglądać świat opustoszały i niemal całkowicie pozbawiony człowieka. Dla mnie jednak jest to powieść, która już zawsze kojarzyć mi się będzie ze wspaniałym obrazem ojcowskiej miłości. 

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę