Ania z Zielonego Wzgórza – nowa serialowa adaptacja od Netflix’a

Ania z Zielonego WzgórzaAnia z Zielonego Wzgórza  ponownie wkracza na ekrany. Tym razem za sprawą Netflix’a.

Zapowiedź nowej serialowej adaptacji mojej ulubionej książki Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza wywołała u mnie iście skrajne emocje.

Nie da się ukryć, iż książka ta zajmuje szczególne miejsce w moim życiu. Uwielbiałam (acz może raczej powinnam napisać, iż nadal uwielbiam) tę rudą, czasem niesforną jednak pełną życia i optymizmu dziewczynkę. To wraz z nią przeżywałam niesamowite przygody i chciałam odnaleźć swojego, prywatnego Gilberts Blythe’a. ;)

Ania z Zielonego Wzgórza

Serial z 1985 roku

Razem z książką szczególne miejsce w moim sercu zaczął również zajmować fenomenalny serial z przygodami Ani z Zielonego Wzgórza z 1985 roku.  To po jego obejrzeniu za każdym razem, gdy wracam do książki, utożsamiam postacie z twarzami aktorów. Fenomenalną Megan Follows w roli rudej Anki i niestety nieżyjących już Jonathan’a Crombie w roli Gilberta, Colleen Dewhurst w roli Maryli oraz Richard’a Farnsworth’a w roli Mateusza.

To wszystko powoduje, iż z jednej strony cieszę się na nową adaptację przygód mojej ulubionej bohaterki, a z drugiej jestem przerażona. Bo co jeśli serial nie sprosta? Co jeśli moja młodzieńcza książkowa miłość zostanie zrujnowana?

Ania z Zielonego WzgórzaTak wiem to Netflix. Za scenariusz odpowiada, znana między innymi „Breaking Bad”, fenomenalna Moira Walley-Beckett. W rolę Anki ma wcielić się podobno całkiem niezła aktorka młodzieżowa Amybeth McNulty (mi niestety to nazwisko nic nie mówi). Więc wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż będzie dobrze.

Więc drżącym sercem, pełnym jednak optymizmu i nadziei czekam na nową adaptację Ani z Zielonego Wzgórza, która ma składać się z 8 odcinków, a to wszystko już 12 maja. :)

Czy są tu jeszcze inni fani Anki? Czy Wy również czekacie?

Dla tych co jeszcze nie widzieli pierwszy, oficjalny zwiastun serialu. :)

* źródło zdjęć: Internet

 

10 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę