• Home
  • Bookworm
  • Oddawaj różdżkę, Phong! Łukasz Wasilewski

Oddawaj różdżkę, Phong! Łukasz Wasilewski

Oddawaj różdżkę, Phong!Łukasz Wasilewski i Oddawaj różdżkę, Phong!

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po coś całkowicie innego. No i właśnie nastał ten czas, a w okolicy pałętała się książka Łukasza Wasilewskiego Oddawaj różdżkę, Phong! Tytuł intrygujący, więc pomyślałam, że warto spróbować.

Co otrzymałam? Totalnie zakręconą i abstrakcyjną historię miłosną z jakąś wyimaginowaną fundacją w tle. Działalność owej fundacji, w której pracuje główny bohater Piotrek (Szatyn), jest totalnie absurdalna. Ma ona pomagać kobietom. Tylko ta pomoc jest niestandardowa, acz może nawet bardziej dziwna i polega na uwiedzeniu dziewoi, którą później należy porzucić. Oczywiście jak łatwo się domyślić, Piotr jest jednym (miałam wrażenie, iż głównym) amantem tejże fundacji.

Oddawaj różdżkę, Phong!I nie byłoby całej historii, gdyby ten nie stracił głowy dla jednej ze swoich „ofiar” – znaczy się klientek. W ten sposób rozpoczyna się cała historia pomyłek i ogólny bałagan. Bohaterowie ze swoimi szalonymi pomysłami powodują niekontrolowane wybuchy śmiechu, a ich perypetie miłosne i dylematy życiowe potrafią nakłonić do refleksji nad uczciwością w związku. A wszystko to w sympatycznej atmosferze pobrzękującego w uszach jazzu. :)

Podsumowując. Oddawaj różdżkę, Phong!  Łukasza Wasilewskiego to przyjemne i lekkie czytadło, idealne na chwilową odskocznię od codziennych problemów. Więc jeżeli macie ochotę na relaks i coś niezobowiązującego to powinniście spróbować i sami dowiedzieć się czym Piotrowi udało się zdobyć miłość jego życia i czym jest ta cała „różdżka Phong”. :)

3 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę