Wzorzec Karolina Głogowska

WzorzecPrezeska fundacji zajmującej się pomocą ofiarom przemocy domowej i Wzorzec Karoliny Głogowskiej.

Nie miałam jeszcze przyjemności książkowego spotkania z Karoliną Głogowską — dziennikarką i redaktorką, która nie boi się niewygodnych, trudnych i zamiecionych pod dywan spraw. Więc gdy nadarzyła się okazja, postanowiłam z niej skorzystać i sięgnęłam po najnowszą książkę autorki pod tytułem Wzorzec wydaną przez Wydawnictwo Mięta.

Obsesja?

W trójmiejskim mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny. Ślady na jego szyi wskazują na uduszenie, ale wokół jest pełno krwi. Adam Hinz był notowany, miał wrogów, mieszkanie opłacała mu fundacja wspierająca osoby doświadczające przemocy. Na policję zgłasza się Sawa Bogucka, prezeska fundacji, twierdząc, że zabiła Hinza w obronie własnej. Mężczyzna miał mieć na jej punkcie obsesję.

Czy Sawa jest psychopatką, czy niewinną ofiarą, która przypadkiem stała się sprawcą?

Od pierwszej strony wciąga.

Nie przypuszczałam, że ta książka pochłonie mnie do tego stopnia, że „wciągnę” ją w zaledwie dwa wieczory.

Bo jak się tu oderwać od lektury, gdy poszukuje się mordercy, a główna bohaterka nie tylko gra na emocjach czytelnika, jak na najlepszych organach, ale dodatkowo ciężko ją „zaszufladkować”.

Wzorzec

Przyznaję, iż do samego końca miałam wątpliwości co do osoby Sawy Boguckiej. Zastanawiałam się, czy jest ona rzeczywiście bezbronną ofiarą, która zabiła w trosce o własne zdrowie i życie, czy może jednak szaloną psychopatką, która zmyślnie manipuluje otoczeniem i doskonale ukrywa swoje zamiary oraz czyny.

Fenomenalni wykreowana postać, która dzięki bardzo dobrze poprowadzonej fabule przybliżyła nam bardzo ważny i ciężki temat przemocy domowej. Ta, jak będziemy mogli przekonać się dzięki lekturze, nie dotyczy tylko kobiet, ale również dotyka sporej ilości mężczyzn.

Dlatego jeżeli macie ochotę na dobry i mocny thriller, który porusza ważny temat społeczny i dodatkowo odkryje przed Wami Wzorzec ludzkich zachowań, to koniecznie sięgnijcie po powieść Karoliny Głogowskiej. Ja jestem zachwycona lekturą i stylem autorki.

Polecam!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję : Wydawnictwu Mięta

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę