Cykl: Wilcza Jagoda # 3: Klątwa dla demona

Klątwa dla demonaKlątwa dla demona Magdaleny Kubasiewicz, czyli Wilcza Jagoda znowu w akcji.

Przysługa dla Czarnoksiężnika ostatecznie przekonała mnie do Jagody Wilczek i jej perypetii. Dlatego z przyjemnością odsłuchałam trzeciej odsłony magicznej serii Magdaleny Kubasiewicz pod tytułem Klątwa dla demona, którą czyta świetna Laura Breszka.

Ostrzeżenie Syrenki.

Ktoś morduje magów, by utkać klątwę. I nawet Jagoda Wilczek nie potrafi powiedzieć ani na kogo, ani w jakim celu zostało rzucone przekleństwo. Wiedźma, włączona w śledztwo WMM, szybko odkrywa, że morderca to dopiero początek jej problemów. W warszawskiej enklawie źle się dzieje, a wszyscy zaangażowani w sprawę zdają się prowadzić swoje własne gry. Czy Wilcza Jagoda ma szansę powstrzymać klątwę, skoro nie jest pewna, kto jest jej sojusznikiem, a kto nieprzyjacielem?

Poznaj Wilczków.

Trzecia odsłona cyklu i nadal nie mogę narzekać na nudę, szczególnie że do całego kociołka magicznych zabaw wszelakich w końcu wmieszała się nestorka rodu Wilczków. I żeby jeszcze doprawić odrobinkę klimat, autorka postanowiła odkryć kilka kart rodzinnych, dzięki czemu mieliśmy okazję dowiedzieć się co nieco o zmarłym bracie Jagody — Wawrzyńcu.

Spoglądają zaś na akcję i jej tempo muszę przyznać, że te stoją na przyzwoitym poziomie. Zagadka może skomplikowaniem nie powala, ale jej rozkminienie (przed czasem) przynosi sporo satysfakcji. Choć powtórka z podchodów z Olchą (zawsze ten sam schemacik), robi się troszeczkę nudna.

Dużą zaletą tej odsłony jest też spojrzenie na całą sytuację z oczami Soni. Jej komentarze robią robotę, a dzięki nim łatwo można się przekonać, że dziewczyna dorasta do swojej roli i  do wiążącej się z nią odpowiedzialności.

Na koniec jeszcze wisienka na tym magicznym torciku, czyli czarnoksiężnik Caleb Blythe. Gościu coraz bardziej mnie intryguje mnie swoim zachowaniem i tym, co chce osiągnąć.  Do tego jego relacja z Jagodą (zgodnie z moimi przewidywaniami) zaczyna się robić gorąca.

Reasumując. Poza kilkoma powtarzającymi się schematami ta szalona i magiczna seria na prawdę mi się podoba. Dlatego, jeżeli lubicie takie lekkie, przepełnione szaleństwem i magią historie, to Klątwa dla demona Magdaleny Kubasiewicz, jest książką, którą koniecznie powinniście przeczytać.

Polecam!

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
#polskafantastykafajnajest
#polskafantastykafajnajest

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę