Podsumowanie roku 2022

Podsumowanie roku 2022Podsumowanie roku 2022.

Nowy 2023 rok przywitany! Więc czas podsumować ten miniony. Podsumowanie roku 2022

A był on dziwny. Z jednej strony przyniósł wiele dobrego (Merlin, urządzanie domu, zmiana stanowiska, upragniony wyjazdowy urlop), ale z drugiej strony też sporo strachu i nerwów. Wojna na Ukrainie wniosła w nasze życie sporo niepewności nie tylko o własne jutro, ale także o kondycję świata, w którym przyszło nam żyć.

MerlinJeżeli chodzi o blogową część roku 2022, to mimo nawału pracy (ze względu na roszady w firmie dwa razy zdążyłam zmienić stanowisko 😂) starałam się pisać w tym niePoważnym zakątku w miarę regularnie. Dzięki Wam, Waszym odwiedzinom i pozostawionym komentarzom dodatkowo się motywowałam. Za to Wam bardzo dziękuję. :D

Rok 2022 to również wyzwanie #polskafantastykafajnajest, które zaskoczyło mnie Waszym zaangażowaniem i ilością wspaniałych tytułów, które przeczytaliśmy w ramach tego wyzwania.

Wielkie dzięki Wam za to i oczywiście jedziemy z tym wyzwaniem również w roku 2023! :D

Cyferkowo.

Jeżeli popatrzeć na moje książkowe życie pod względem liczbowym, to przeczytałam/odsłuchałam więcej książek niż w roku 2021 po względem „ilościowym i kartkowym”. Jeżeli zwróciliście uwagę na media społecznościowe, to ponownie liczba moich obserwatorów na Instagramie znacznie się obniżyła. Jest to wynik regularnie przeprowadzanych przeze mnie „akcji porządkowych”. Ilość kont, które przestały być aktywne od 2 do 3 lat jest ogromna. Do tego regularnie usuwam sklepy meblowe, restauracje czy innych dziwnych podglądaczy (szczególnie tych, co piszą do mnie o tym, że chętnie zostaną moim „sugar daddy” 😂).
Podsumowanie roku 2022

Rok 2022 podobnie jak poprzednie okazał się rokiem mężczyzn, choć wyraźnie udział procentowy autorek wzrasta. Jednak wiadomością dnia, jest dla mnie oczywiście to, że przeczytałam więcej książek autorów z rodzimego podwórka i spoglądając wstecz na ostatnich 5 lat, pobiłam swój rekord z 2019 roku. ;)

Podsumowanie roku 2022

Gatunkowo nic się u mnie nie zmienia. :D Przoduje u mnie fantastyka, a drugie miejsce zajmuje literatura z dreszczykiem. Autorką roku została zaś Margit Sandemo (czy ja już wspomniałam, że zaczęłam słuchać Sagi o ludziach lodu? 😅)

Podsumowanie roku 2022

Patrząc na „półkowniki challenge”, to mogę napisać, iż była to istna katastrofa. ;) Przybyły do mnie aż 204 książki i w zasadzie na każdym polu pobiłam swój niechlubny rekord. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko jedno. Zamówienie z 2021 roku, które miałam odebrać jeszcze w grudniu 2021 niestety ze względu na Covid-y odebrałam dopiero w lutym 2022. Co znacznie zawyżyło moje statystyki.

Podsumowanie roku 2022No i jeszcze na koniec przegląd wydawnictw po które sięgałam najczęściej w 2022 roku. Jak widać królują Zysk i S-ka, Fabryka Słów i Ringel Axel Springer Polska (Saga o ludziach lodu 😅).

Podsumowanie roku 2022

A jaki był rok 2022 pod względem czytelniczym?

Powiedziałaby, że bardzo, ale to bardzo udany. Pojawiło się kilka tytułów (głównie w pierwszej połowie roku), które lepiej byłoby omijać szerokim łukiem, ale jednak większość lektur była wyśmienita i w odpowiednich momentach relaksująca. :D

Top-ki i inne ciekawe teksty.

Ponieważ podobnie jak w latach poprzednich pokusiłam się o przygotowanie wpisów o 5 naj… książek pierwszego i drugiego półrocza 2022, więc nie będę się powtarzać, tylko podrzucę poniżej te dwa urocze odnośniki. ;)

5 naj… książek pierwszego półrocza 2022 5 naj... drugiego półrocza 2022

Wyzwania.

Przez lata migałam się od wyzwań, ale jakoś tak się stało, że w 2022 roku wzięłam udział w dwóch wyzwaniach (#wyzwanieztytułem i #polskafantastykafajnajest), które ukończyłam z pełnym sukcesem.

wyzwanieztytulem #polskafantastykafajnajest

Na czym polegały wyzwania i jakie książki przeczytałam w ramach tych wyzwań odnajdziecie >> TU <<

Najchętniej czytaliście.

PrzewieszenieJeżeli chodzi o najchętniej wyszukiwane i czytane notki na blogu, to absolutnym liderem została notka do wyzwania #polskafantastykafajnajest. Daleko w tyle za nią poszukiwaliście na blogu słów kilka o dość popularnych anime i już klasycznie o muzeum Ferrari w Maranello i Modenie. Zaskoczyło mnie natomiast powodzenie drugiej notki o Forstcie. Czy ja przegapiłam w tym roku jakąś akcję z książkami Remigiusza Mroza? 🤔😂

#polskafantastykafajnajest czyli wyzwanie unSerious.pl na rok 2022
◊  Generał Daimos… Czyli jak to się zaczęło
Death Note – Notatnik Śmierci
Muzeum Ferrari w Maranello i w Modenie
◊  Forst w akcji # 2: Przewieszenie Remigiusza Mroza

Plany na 2023.

NurbZ wiadomych powodów i w tym roku moje główne plany dotyczą domu. Dalej walczymy z ogródkiem. Mam wobec niego trochę planów, ale dopóki nie stanie garaż (może uda się załatwić papiery i fundament w tym roku), ciężko będzie mi zrealizować „dekoracyjne drobiazgi”.

Poza tym, chciałabym znowu trochę „pobawić się za kółkiem”. Może w tym roku nie Nürburgring, a jakiś inne miejsce.

W pracy, jeżeli „odmrożą” delegacje, może mnie czekać trochę wycieczek po świecie. Część obecnego teamu mam w Malezji i USA, więc może być ciekawie.

Blogowo oszalałam, bo wymyśliłam sobie udział, aż w czterech wyzwaniach. 😂

Przeanalizowałam każde wyzwanie i stwierdziłam, że sporo tytułów mogę połączyć. Do tego oczywiście zmobilizuję się w końcu do sięgnięcia po cykl Expanse i Bobiverse,  które planowałam zacząć już jakiś czas (tu nie wdawajmy się w szczegóły 😅) temu. A #zmniejszaniestosuhańby to ciągła walka z moimi „półkownikami”, więc trochę zepsuję Malwinie statystyki. 😂

A Wy jak przeżyliście 2022 rok? Przeczytaliście jakieś ciekawe książki, a może odwiedziliście jakieś fajne miejscówki? No i jak tam z planami na 2023?

Koniecznie podzielcie się swoimi przemyśleniami lub linkami do Waszych podsumowań w komentarzu. :)

Szczęśliwego, zaczytanego i przede wszystkim zdrowego Nowego 2023 roku!

10 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę