Cena odkupienia Łukasz Kucharski

Cena odkupienia Łukasz KucharskiSłowiańskie duchy, demony i ludzkie potwory, czyli Cena odkupienia Łukasza Kucharskiego.

Jeżeli gdzieś między wierszami przewijają się takie słowa jak strzyga, południca czy dybuk. To nie trzeba mnie specjalnie namawiać do przeczytania danej książki. Dlatego z przyjemnością i zaciekawieniem sięgnęłam po debiutancką powieść Łukasza Kucharskiego pod tytułem Cena odkupienia.

Kompanów dwóch.

Królestwo Halworu to kraina, w której kryją się potwory rodem z sennych koszmarów. Strzygi, dybuki, południce oraz inne stworzenia czyhające na nieszczęśników, których los lub własna głupota zwiodły na manowce, prosto ku zgubie.

W tym świecie dwóch przyjaciół, Dalebor i Rogost, różniących się od siebie jak dzień i noc, próbuje pomóc tym, którzy nie są w stanie sami obronić się przed kłami i pazurami w ciemnościach. Tutaj nie ma jednoznacznych wyborów i prostych dróg. Balansują na granicy honoru i łotrostwa, mierząc się z własnymi demonami.

Podróż i przeszłość.

Napisanie słów kilka o książkach, które po prostu czytało mi się dobrze i przy których, dobrze się bawiłam, idzie mi zawsze mocno opornie.

Cena odkupienia

I właśnie, gdy siadałam do notki o Cenie odkupienia, poczułam ten opór materii. Gdyż czytając tę książkę, a w zasadzie „wciągając” ją w dwa wieczory, po prostu fajnie mi było i cóż więcej mogłabym o niej napisać.

Spięłam się jednak w sobie i napiszę Wam krótko.

Klimaciki tej  trochę średniowiecznej krainy wszedł mi niesamowicie. Te potwory ludzkie i nieludzkie, to było to, co moja książkowa duszyczka, po prostu lubi.

Bohaterowie też nieźle dokładali do pieca. Ich słowne przepychanki, „normalne” dialogi i ogólnie różność oraz tajemniczość spowodowały, że poczułam z nimi chemię, w zasadzie od pierwszego opowiadania.

Dokładnie opowiadania, bo książka składa się z luźno powiązanymi ze sobą historiami, które krok po kroku przybliżają nam królestwo Halworu i oczywiście uchylają rąbka tajemnicy o tym, dlaczego panowie zdecydowali się wspólną podróż i walkę z demonami.

Dlatego jeżeli poszukujecie przygodowej i mocno klimatycznej powieści fantasty, która osadzona jest w świecie słowiańskich legend i wierzeń, to Cena odkupienia Łukasza Kucharskiego, będzie dobrym wyborem. Ja czytając książkę, nie narzekałam na nudę i nie ukrywam, że już czekam na więcej.

Gorąco polecam!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję : Wydawnictwu WarBook

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
#polskafantastykafajnajest
#polskafantastykafajnajest

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę