Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

2 days ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

3 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #Instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

W Świecie Dysku #38: Piekło pocztowe

Piekło pocztoweMoist von Lipwig przywraca do świetności Urząd Pocztowy w Ankh-Morpork, czyli Piekło pocztowe Terry Pratchetta.

Piekło pocztowe Terry Pratchetta to trzydziesta trzecia w kolejności powieść Świata Dysku. Powieść, która powołuje do życia w Ankh-Morpork nową instytucję i wprowadza na salony kolejnego bohatera. Czy Moistowi von Lipwig udało się zabłysnąć w panteonie znakomitych postaci cyklu? O tym kilka słów poniżej.

Jak powstały znaczki.

Moist von Lipwig to artysta oszustwa. A także hochsztapler i człowiek, który musi dokonać życiowego wyboru: zostanie powieszony, albo postawi na nogi konające usługi pocztowe w Ankh-Morpork. To trudna decyzja. Musi dopilnować, by przesyłki docierały na miejsce, choćby na przeszkodzie stanął im deszcz, grad, śnieg, psy, Przyjazne i Dobroczynne Stowarzyszenie Pracowników Pocztowych, zły prezes zarządu kompanii semaforowej Wielkiego Pnia oraz nocny zabójca. Randka z Adorą Belle Dearheart też byłaby miła.

Nowy bohater, mniej humoru.

Piekło pocztowe to niestety jedna ze słabszych pozycji spod pióra Terry Pratchetta.

Piekło pocztowe

Niestety nowy bohater Moist von Lipwig w stosunku do sierżanta Vimesa, babci Weatherwax czy samego Śmiercia, okazał się po prostu mało zajmujący.

W dodatku humor tego odcinka wydawał mi się nieco naciągany i ogólnie miałam wrażenie, iż jego zagęszczenie (w porównaniu do poprzednich książek autora), nie jest zadowalające.

Poza tym fajnie czytało się o tym, jak rozwijał się Urząd Pocztowy. Skąd wzięły się znaczki i inne. No i najważniejsze, o co chodziło z tymi całymi sekarami.

Myślę, że fani Pratchetta mimo lekkiej zniżki formy autora w tej odsłonie cyklu i będą zadowoleni. Bo Piekło pocztowe to fajne uzupełnienie wiedzy i źródło informacji o Świecie Dysku.

Cykl: Świat Dysku

♦ W Świecie Dysku # 1: Kolor Magii
♦ W Świecie Dysku # 2: Blask fantastyczny
♦ W Świecie Dysku # 3: Czarodzicielstwo
♦ W Świecie Dysku # 4: Eryk (Faust)
♦ W Świecie Dysku # 5: Ciekawe czasy
♦ W Świecie Dysku # 6: Ostatni kontynent
♦ W Świecie Dysku # 7: Ostatni Bohater

♦ W Świecie Dysku # 8: Niewidoczni Akademicy
♦ W Świecie Dysku # 9: Równoumagicznienie
♦ W Świecie Dysku #10: Trzy wiedźmy
♦ W Świecie Dysku #11: Wyprawa czarownic
♦ W Świecie Dysku #12: Panowie i damy
♦ W Świecie Dysku #13: Maskarada
♦ W Świecie Dysku #14: Carpe Jugulum
♦ W Świecie Dysku #15: Wolni Ciut ludzie
♦ W Świecie Dysku #16: Kapelusz pełen nieba
♦ W Świecie Dysku #17: Zimistrz
♦ W Świecie Dysku #18: W północ się odzieję
♦ W Świecie Dysku #19: Pasterska korona
♦ W Świecie Dysku #20: Piramidy
♦ W Świecie Dysku #21: Pomniejsze bóstwa
♦ W Świecie Dysku #22: Mort
♦ W Świecie Dysku #23: Kosiarz
♦ W Świecie Dysku #24: Muzyka duszy
♦ W Świecie Dysku #25: Wiedźmikołaj
♦ W Świecie Dysku #26: Złodziej czasu
♦ W Świecie Dysku #27: Straż! Straż!
♦ W Świecie Dysku #28: Zbrojni
♦ W Świecie Dysku #29: Na glinianych nogach
♦ W Świecie Dysku #30: Bogowie, honor, Ankh-Morpork
♦ W Świecie Dysku #31: Piąty elefant
♦ W Świecie Dysku #32: Straż Nocna
♦ W Świecie Dysku #33: Łups!
♦ W Świecie Dysku #34: Niuch
♦ W Świecie Dysku #35: Ruchome obrazki
♦ W Świecie Dysku #36: Prawda
♦ W Świecie Dysku #37: Potworny regiment

5 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę