Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

2 days ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

3 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Cykl: Krystyna Lesińska # 2: Lato utraconych

Lato utraconychLato utraconych Anny Kańtoch, czyli Krystyna Lesińska i tajemnicze morderstwo małżeństwa z dwójką dzieci.

Pierwsze spotkanie z charyzmatyczną, emerytowaną policjantką Krystyną Lesińską było na tyle intrygujące, iż postanowiłam jeszcze w tym roku kontynuować odsłuchanie kolejnego odcinka serii pod tytułem Lato utraconych.

Porwanie.

Porwanie sprzed lat, krwawe morderstwo oraz tajemnicze zło, podążające krok w krok za chłopcem i zamieniające jego życie w piekło.

Wcześniejsze losy policjantki, która jako nastolatka straciła brata podczas tajemniczej wycieczki w góry.

Jest rok 1999. W Pogańskim Młynie, starej leśniczówce niedaleko Rudnika dochodzi do krwawej zbrodni – nieznany sprawca atakuje spędzającą tam wakacje pięcioosobową rodzinę. Napaść udaje się przeżyć jedynie najstarszemu z dzieci. Okazuje się, że ocalały chłopak to odnaleziona zaledwie kilka miesięcy wcześniej ofiara porwania. Dwanaście lat temu mały Kuba zniknął bez śladu nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, a teraz, kiedy właśnie udało mu się wrócić do domu, wkroczył prosto w nowy koszmar. Czy to możliwe, że obie te sprawy coś łączy? Jakie zło prześladuje chłopaka, ciągle starając się odebrać mu każdą szansę na normalne życie? I dlaczego?

Do śledztwa zostaje przydzielona Krystyna Lesińska, doświadczona policjantka specjalizująca się w nieoczywistych sprawach. Kobieta równocześnie mierzy się z własnymi demonami – niedawną, nagłą śmiercią męża i wciąż niedającym jej spokoju zaginięciem brata. Sprawa Pogańskiego Młyna to dla niej gra o wysoką stawkę, pokaże bowiem, czy Lesińska jest jeszcze w stanie pracować, czy nadszedł już czas, by złożyła broń i odeszła.

20 lat wcześniej.

Śmiem twierdzić, że dwadzieścia lat młodsza Krystyna w swoim policyjnym żywiole podobała mi się bardziej, niż Krystyna na emeryturze.

Duża w tym zasługa zagadki, którą przyszło jej rozwiązać. Zaginięcie dziecka połączone z jego zagadkowym powrotem po latach oraz tragiczną zbrodnią powodowało, że od słuchania audiobooka ciężko się było oderwać. Bo bohaterowie zostali nakreśleni w sposób realny, a ich historia poznawana w kawałkach, świetnie nakręcała całą intrygę i powodowała, iż ta z minuty na minutę stawała się ona coraz bardziej zajmująca.

Do tego sama Krystyna — tu, również wdowa, ale z krótkim stażem — ponownie rozdrapuje stare rany i pokazuje, iż trauma, jaką odczuwa po niewyjaśnionym zaginięciu brata, potrafi mocno dezorganizować jej prywatne jak i pracownicze życie.

Dlatego analizując samą zagadkę, której finał bardziej niż zadowala gorąco polecam Wam Lato utraconych Anny Kańtoch. Bo to świetny i trzymający do ostatniej minuty kryminał, który bardzo fajnie czyta Aleksandra Justa.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Kryminał na talerzu;

 

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę