Cykl: Księga Całości # 4.1: Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój

Pani dobrego znaku. Wieczny pokójPani Dobrego Znaku. Wieczny pokój Feliksa W. Kresa, czyli kobiety na start.

Wciągnęłam pierwsze trzy tomy (w ilości sztuk cztery 😅) Księgi Całości Feliksa W. Kresa z zaciekawieniem i jednoczesną rozkoszą. Dlatego już z pewnymi oczekiwaniami kontynuuję moją przygodę z wykreowanym przez autora światem i kieruję swój wzrok ku sercu Dartanu w kolejnej odsłonie cyklu pod tytułem Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój.

Serce Dartanu.

Szerń – wisząca nad światem Potęga zdolna obdarzyć inteligencją dowolny gatunek i zamienić w strzaskany grobowiec największe góry. Albo ożywić marzenie.

Każdy kraj ma swoje legendy. Serce Dartanu bije dla tych o rycerskiej chwale. Ile w tej chwale pozostało honoru, przekona się Ezena – wyzwolona niewolnica postawiona przez umierającego księcia na czele największego majątku Cesarstwa.

W krainie rządzonej przez mężczyzn, kobieta sięgnie po władzę. Bez sprzymierzeńców, bez przyjaciół, mając po swojej stronie tylko najdroższą niewolnicę królestwa i bezgraniczną wiarę zmarłego.

W walce o Sey Aye nie będzie litości, miłosierdzia ani godności.

Ale będą o niej śpiewać pieśni.

Niewolnica wyzwolona.

Kolejna odsłona cyklu i kolejne zaskoczenie. ;)

Nie spodziewałam się tak spokojnie, wręcz obrazowo i „słownie” poprowadzonej akcji. Dlatego podczas czytania byłam ogromnie zaskoczona, iż brak tego szybkiego, napędzanego bitwami i walką tempa, mi nie przeszkadza.

Pani dobrego znaku. Wieczny pokój

Po prostu wciągałam tę odsłonę niczym poprzednie i próbowałam umiejscowić Ezanę oraz towarzyszącą jej Perłę Domu Anessę w układance, którą zgrabnie i nie nachalnie przygotowuje dla czytelnika autor.

Doceniałam te wszystkie smaczki, które otwarcie lub zakulisowo pokazywały walkę o władzę i majątek. Ekscytowałam się motywami, uwypuklanymi żądzami i kalkulowałam czy przy wprowadzanych w życie planach, jest możliwe dotarcie do celu.

No oczywiście doceniałam to, że po raz kolejny w świetle reflektorów pojawiły się bohaterki, a bohaterowie są li tłem, które ma pokazać ważność kobiet w nadchodzących zmianach.

Dlatego czytajcie, rozkoszujcie się tym spokojnym tomem i dociekajcie, dlaczego wyzwolona niewolnica została postawiona na czele jednego z większych cesarskich majątków przez umierającego władcę.

Polecam gorąco!

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Kącik z książką;
Świat fantasy;
Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:
#polskafantastykafajnajest
#polskafantastykafajnajest

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę