Podsumowanie miesiąca kwiecień 2022

Podsumowanie miesiąc kwiecień 2022Trochę słońca, czasem deszcz i krasnal ogrodowy, czyli Podsumowanie miesiąca kwiecień 2022.

O ile pod koniec marca byłam święcie przekonana, że wiosna na dobre zawitała już na nasze salony, tak już początkiem kwietnia musiałam przeprosić się z moimi górnolotnymi wnioskami. ;) Kwiecień dobitnie pokazał, że przeplata, trochę zimy trochę lata, choć jeżeli chodzi o to lato, to chyba mu się lekko w tym roku proporcje pomerdały i wyjątkowo mocno postawił na opcję numer jeden. kwiecień 2022

Ciężkie warunki pogodowe nie były jednak w stanie pokrzyżować moim kwietniowych planów, które w tym roku (jak można się było domyślić) krążyły głównie wokół ogrodu. Po miesiącu operowania kopaczką, łopatą i taczką mogę powiedzieć, że jestem wstępnie zadowolona z wyników, a ogrodowy krasnal (znajomi jak zawsze stanęli na wysokości zadnia 😅), który dumnie prezentuje swoje wdzięki pod miniaturową choinką, niech będzie tego doskonałym potwierdzeniem. 😎

O nierównych walkach z pogodą i ogrodem już było, więc jak na bloga książkowego przystało jeszcze kilka słów o czytelniczej części mojego jestestwa. Ta może nie wypadła w tym miesiącu równie imponująco jak w marcu, bo stety/niestety kwiecień należy do moich „ulubionych” miesiąców, w których zamiast błogim czytaniem, muszę dodatkowo zajmować się składaniem planów na kolejny kwartał. Biorąc jednak pod uwagę, to całe pracownicze zamieszanie to jestem bardzo zadowolona z tego, ile tytułów udało mi się przeczytać. No i tradycyjnie o tym możecie poczytać w podsumowaniu miesiąca kwiecień 2022 w cyferkach.

Cyferkowo:

Przeczytałam 11 książek, które dały 5 202 strony.

Gdy kończyłam marzec, miałam trochę inne plany lekturowe. Pojawiło  się jednak sporo recenzentek, które mnie zaintrygowały, książki do wyzwania #polskafantastykafajnajest same zaś pchały się do moich łapek. No i jeszcze tak całkiem przypadkiem zdecydowałam się w końcu na małe e tête-à-tête z Grishamem (i nie żałuję ;)). Mimo tego miszmaszu lektury całkiem mi podpasowały, a tytułów rozczarowujących wśród wybranych nie odnotowałam. ;)

Najlepsza przeczytana: Sanctuary V. V. James; Powrót zabójców smoków Brandom Mull;
Najsłabsza przeczytana:
Żywoty Świętych Leigh Bardugo;
Największe rozczarowanie: —————–

Jeżeli chodzi o pozostałe zestawienia, dotyczące przeczytanych książek, klasycznie pozostawiam je bez komentarza na poniższych grafikach.

Podsumowanie miesiąc kwiecień 2022 // Cyferkowo

Podsumowanie miesiąc kwiecień 2022 // CyferkowoCzytelnikom w duszy gra.

Przyszedł kwiecień i „zwycięzca rozdania” na najbardziej poczytną notkę miesiąca może być tylko jeden Wielkanoc w literaturze. 😅 Przy ilości klików i odsłon, jakie zalicza ten tytuł, inne w zasadzie mogłabym pominąć, ale jak żeby tradycji stało się zadość, uzupełnię topkę o czterech pozostałych maruderów. ;)

Wielkanoc w literaturze – jest czy jej nie ma?
♣ #polskafantastykafajnajest czyli wyzwanie unSerious.pl na rok 2022
Marzec 2022 z #polskafantastykafajnajest
Generał Daimos… Czyli jak to się zaczęło
Cykl: Dwór cierni i róż # 4: Dwór srebrnych płomieni

Spoglądając na media społecznościowe największym zainteresowaniem na FB cieszył się Terry Pratchett i jego Porwało z wiatrem ;), na Instagramie dla odmiany Wasze serca podbił Steven Erikson i Bramy domu umarłych.

Dobre ranko 🙋
Porwało z wiatrem, czyli Magia srebrnego Ekranu w Holy Wood, albo po prostu kolejna, doskonała odsłona…

Opublikowany przez UnSerious.pl Poniedziałek, 25 kwietnia 2022

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez unserious_pl (@unserious_pl)

Cyklicznie.

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie nowych cykli, to znowu się nie popisałam, bo dołączyłam do mojej kolekcji 3 nowe serie, a udało mi się zakończyć 2.

♠ Ilość czytanych cykli: 104 (w tym cykle przeczytane, które czekają na kontynuację: 67);
♠ Cykle, które odrzuciłam 5 
♠ Zakończone cykle: 89.

Podsumowanie miesiąc kwiecień 2022 // Cyklicznie

Od przybytku głowa nie boli. ;)

Jeżeli chodzi o mnie i „półkowniki”, to wiadomo, iż sprawa jest po prostu beznadziejna. Zobaczyłam promocję w sklepie SQN, dogadałam warunki przesyłki na Słowację i już przytulałam kolejne woluminy, które będą musiały odczekać (lub nie) na swoją kolejkę w drodze do czytania. Do tego na święta postanowiłam odwiedzić rodzinę w Polsce, więc jak łatwo się domyślić, opróżniłam mój „magazyn papierowych recenzentek” i tak jakoś, całkiem przypadkiem wyszło, że w kwietniu pojawiło się u mnie 18 nowych książek. ;)

Łupieżcy niebios Brandon Mull
Wydawnictwo Wilga
Powrót zabójców smoków Brandon Mull
Wydawnictwo Wilga
Ohir Szczepan August Urawski
Powieść otrzymałam od Autora
Pięć Królestw. Łupieżcy niebios Powrót Zabójców Smoków Ohir
Biała Skała Dorota Pasek
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Empatajzer Aleksandra Borowiec
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Gwiezdny port Raya Golden, George R.R. Martin
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Biała skała Empatajzer Gwiezdny port
Ktoś z nas kłamie Karen M. McManus
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Pakt Anna Potyra
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Dom nieba i oddechu. Część 1 Sarah J. Mass
Wydawnictwo Uroboros
Ktoś z nas kłamie // Podsumowanie miesiąca kwiecień 2022 Pakt Anna Potyra //Podsumowanie miesiąca kwiecień 2022 Dom nieba i oddechu część I
Nabytki własne:

„Półkownikowo” rok 2022 przedstawia się tak.

Podsumowanie miesiąc kwiecień 2022 // PółkownikiA jak Wam minął kwiecień? Poczuliście już wiosnę, czy raczej w tym roku jedynie, to wymarzły Wam porządnie uszy? ;)

Udało się Wam przeczytać jakąś ciekawą książkę, a może widzieliście serial, który warto polecić?

Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzu.

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę