• Home
  • Inne
  • Cykl: Atlas legend #1: Atlas legend tom I

Cykl: Atlas legend #1: Atlas legend tom I

Atlas legend tom 1Paweł Zych i seria Legendarz prezentują Atlas legend tom I Śląsk, Wielkopolska i Ziemia Lubuska.

Jako absolutna fanka mitów, baśni, podań i legend wszelakich zostałam również (wcale nie cichą ;)) wielbicielką serii Legnedarz. Podczytują sobie kolejne pozycje wydawane w ramach tej serii wydawniczej i właśnie ostatnio natchnęło mnie po sięgnięcie po dumnie stojący na półce Atlas legend. Tom I Pawła Zycha i jak można się było spodziewać, zostałam całkowicie oczarowana. :)

Po regionach.

Ten przepięknie, acz w nieco większej formie, Atlas legend został podzielony na cztery części, które odpowiednio przytaczają opowieści, klechdy, podania i legendy z wielu miast oraz miasteczek należących do województw:

  •  lubuskiego;
  • wielkopolskiego;
  • śląskiego;
  • dolnośląskiego i opolskiego;

Oczywiście wszystkie opowieści, że zostały napisane pięknym polskim, acz treściwym i lekkim językiem. Poruszały tematykę, która naszym przodkom była bliska serca, lub pozwalała wyjaśnić, to co mistyczne bądź nadprzyrodzone.

Atlas legend tom 1

I tak niezależnie od regionu będziemy czytać o przechadzającej się po zamkowych murach Białej Damie, ukrytych skarbach, nagradzaniu prawych czy karze, która zawsze odnajdzie i całą swoją mocą „spadnie” na niegodziwców.

Nie będę ukrywać, że szata graficzna również przeszła moja najśmielsze oczekiwania. Format A4, miniaturki budowli, postaci, czy planów map robią niesamowite wrażenie i tylko uwypuklają to, że Atlas legend tom I jest dopieszczony w każdym nawet najdrobniejszym detalu. Gdy zaś spojrzycie na bibliografię, docenicie jeszcze bardziej ogrom pracy, jaki został włożony w to niezwykłe dzieło.

Dlatego jeżeli lubicie poznawać historie miast w których żyjemy, koniecznie sięgnijcie Atlas legend tom I Pawła Zycha i odkrywajcie historię od innej strony. :)

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Świat fantasy;

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę