5 naj… książek drugiego półrocza 2021

drugiego półrocza 20215 naj… książek drugiego półrocza 2021.

Wpisy o 5 naj… książkach ze względu na swoje zasięgi i ogromne zainteresowanie z Waszej strony, stały się już tradycją. Dlatego nie mogę pozwolić sobie zaniedbanie i przedstawiam Wam 5 naj… książek drugiego półrocza 2021 oczywiście według unSerious. ;)

Ponownie miałam spory problem ze wskazaniem tytułów do „górnej topki”. Tym razem jednak nie chodziło mi o ciężar wyboru ze względu na nadmiar, bo przeczytałam wiele dobrych i bardzo dobrych książek. Jednak gdzieś pod kopułą pojawiało mi się pytanie, czy te pozycje mogę uznać za wybitne. Mam nadzieję, że uporałam się z tym „problemem” należycie, a przedstawione propozycje i Wam przypadną do gustu.

Tak jak w przypadku poprzednich wpisów (dla ścisłości i przejrzystości) muszę nadmienić, że kolejność pojawiania się tytułów jest zgodna z kolejnością czytania i w opisie „za co” znajdziecie dwa słowa z recenzji z dodatkowym dopiskiem. ;)

Top 5 najlepszych książek drugiego półrocza 2021 na unSerious.pl.

Ruchomy zamek Haru
Zamek Hauru Diana Wynne Jones

Za wspaniale wykreowany świat utrzymany w baśniowym klimacie, doprawiony magią, odrobiną humoru, a także mroku i niepokoju, który intryguje czytelnika i nie pozwala oderwać się od historii.

Małe Licho i babskie sprawki
Małe Licho i babskie sprawki Marta Kisiel

Za ciepłą, piękną i jednocześnie bardzo zabawną opowieść o umiejętności dostosowywania się do zmian, przyjaźni i dorastaniu bez Zmyłki.

Rytm wojny
Rytm wojny Brandon Sanderson

Za wykreowanie pięknego świata i ogólny pomysł serię, a także za to, iż autor wie jak poprowadzić dobrze bohaterów oraz stopniowo wprowadzać napięcie, tak by spowolnienie akcji na odkrywanie słabości czołowych postaci „nie kłuło” tak bardzo w oczy.

Królowa
Cykl Harda Elżbieta Cherezińska

Za emocjonującą podróż w czasie do czasu Piastów i pokazanie, iż historia da się lubić.

Autostopem przez galaktykę
Autostopem przez galaktykę Douglas Adams

Za oryginalne postacie, wartka akcja wypełniona cudownym, acz bardzo specyficznym sytuacyjnym humorem, ponadczasowość, Pangalaktycznego Gardłogrzmota i “Nie panikuj i pamiętaj o ręczniku”!

Top 5 najgorszych książek drugiego półrocza 2021 na unSerious.pl.

Diabeł, laleczka, szpieg Matt Killeen

Za historię naciągniętą jak „guma w majtach”, brak tempa akcji i opowiadanie o niczym doprawione wstawkami w różnych językach. A także za brak szpiegowskiej atmosfery, która zachwyciła mnie w pierwszym tomie.

Diabeł laleczka szpieg
Kwestia sumienia James Blish

Za nieumiejętne poruszoną kwestię wiary i dywagacje Sancheza, który stwierdził, że idealny świat musi być dziełem szatana, bo przecież osoba, która nie wierzy w Boga nie może być dobra.

Kwestia sumienia
Angele Dei Dariusz Domagalski

Za „tekturowych” i mocno nierealistycznych bohaterów oraz kiepskie połączenie trzech linii czasowych.

Angele dei Dariusz Domagalski
Dwór srebrnych płomieni Sarah J. Mass

Za brak akcji, „zniszczenie wizerunku bohaterów”, słabe sceny erotyczne i ogólną miernotę pierwszego tomu.

Dwór srebrnych płomieni tom 1
Cykl: Gabriel Byś Bartosz Szczygielski

Za „standardowo” wykreowanego bohatera, brak swobody, nadmierne przegadanie i posiłkowanie się „zapychaczami”.

Czytaliście którąś z powyższych pozycji? A może macie swoje top-ki, którymi chcielibyście się podzielić? Chętnie o nich przeczytam! :D

6 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę