Tęsknię za Tobą Harlan Coben

Tęsknię za tobąTrzy sprawy i detektyw Kat Donovan, czyli Tęsknię za Tobą Harlan Coben.

W oczekiwaniu na najnowszą książkę (tak, tę z Windsorem Horne Lockwoodem III) mojego ulubionego amerykańskiego pisarza powieści kryminalnych Harlana Cobena, postanowiłam uraczyć się wydanym w 2014 thrillerem pod tytułem Tęsknię za Tobą z detektyw Kat Donovan w roli głównej.

Utracona miłość i śmierć ojca.

Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać.

Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji, której dziwnym zbiegiem okoliczności nadarza się okazja, żeby wyjaśnić i zamknąć dwie dawne sprawy. Obie dotyczą najważniejszych mężczyzn w jej życiu – byłego narzeczonego, który porzucił ją dawno temu, i ojca, zamordowanego przed kilkunastu laty policjanta.
W poszukiwaniu prawdy o własnej przeszłości Kat przypadkiem trafia na ślad działalności przestępców, którzy w okrutny sposób wykorzystują ludzki lęk przed samotnością.

Lęk przed samotnością.

Niestety nie jest to najlepsza, ani nawet średnia pozycja w dorobku autora. Wręcz umieściłabym ją w mojej koronnej kategorii — ta średnia z tych gorszych. ;)

Mimo jednak swoistych „niedoróbek” (ogromne pokłady nudy na początku książki i marudna pani detektyw ;)), książka ma też swoje plusy. Do których należą oczywiście trudne i ważne społecznie tematy, wśród których najważniejszym z poruszanych jest samotność.

Samotność, która staje się ogromnym problemem współczesnych czasów. Każdy bowiem, w jakiś sposób poszukuje miłości, przyjaźni czy samej akceptacji drugiego człowieka. Dlatego w sieci, jak grzyby po deszczu „wyrastają” serwisy randkowo- matrymonialne, które mają być panaceum na samotność. I w pewnym sensie są.

Niestety jak zawsze przy tego typu przedsięwzięciach od razu pojawia się grupa ludzi, która w miejscu ludzkiej potrzeby wyczuwa doskonały interes. Stąd na tego typu portalach odnajdziecie nie tylko samotników poszukujących bratniej duszy, ale również wszelkiej maści oszustów matrymonialnych oraz psychopatów, którzy bez skrupułów wykorzystują ludzki lęk przed samotnością.

Dlatego jeżeli jesteście ciekawi, jak autor wprowadził kolejną mocną tematykę do swoich powieści i nie boicie się lekko marudnej pani detektyw, to powieść Tęsknię za Tobą Harlana Cobena powinna Was może nie zachwycić, ale na pewno zainteresować.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Lustra książek;

 

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę