[Przedpremierowo] Zodiaki. Genokracja Magdalena Kucenty

Zodiaki. GenokracjaGlobalna zagłada, społeczeństwo kastowe i inżynieria genetyczna, czyli Zodiaki. Genokracja Magdaleny Kucenty.

Magdalenę Kucenty, pisarkę fantastyki z wewnętrznej potrzeby, a magister inżynier telekomunikacji z wykształcenia, znałam do tej pory tylko w niezłym „opowiadaniowym” wydaniu. Dlatego też z zainteresowaniem spojrzałam na pierwszą pełnometrażową powieść autorki pod tytułem Zodiaki. Genokracja. Szczególnie iż jej zapowiedź niosła ze sobą słodki zapach cyberpunku odpowiednio doprawiony klimatem postapo i zagadnieniami inżynierii genetycznej.

Skatalogowani.

Świat po globalnej zagładzie zmienił swoje oblicze. Społeczeństwo podzieliło się na kasty, a każdy obywatel został wyposażony we własną metrykę. Metrykę, o której posiadaniu pomarzyć mogą Zodiaki, czyli genetycznie obiekty doświadczalne o niezwykłych i bardzo oryginalnych umiejętnościach.

Umiejętnościach, które powodują, iż stają się oni „łakomym kąskiem” dla wielu osób. Szczególnie posłuszny Capri, który jak szczur laboratoryjny wykona każde powierzone mu zadanie. Pisces, która z miłości oddałaby za niego swe życie, czy nierozłączne Gemini, które zrobią wszystko by zapewnić reszcie Zodiaków lepszą przyszłość

Niezwykle rozbudowany świat.

Jestem zauroczona i zaskoczona. Nie spodziewałam się tak przemyślanego i bogatego świata, który na każdym kroku pobudza wyobraźnię i wprowadza niesamowicie biopunkowy klimat.

Zodiaki. GenokracjaTen cudowny klimat fantastycznie uzupełniają nietuzinkowi bohaterowie. Ich kreacja, psychologiczne rozłożenie na czynniki pierwsze oraz dialogi dają wiele do myślenia i pokazuję, iż można w oryginalny sposób przekazać ogromne pokłady treści.

No i jeszcze fabuła. Może nie jest jakaś super dynamiczna, ale z każdym detalem, dialogiem i wątkiem czuć, że autorka bawi się z czytelnikiem, otwierając przed nim drzwi do przekraczania granic swojej wyobraźni.

Dlatego, jeżeli macie ochotę na nietuzinkową, oryginalną cyperpunkową powieść, która pozwoli Wam na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przeniesie do wspaniale wykreowanego świata, to Zodiaki. Genokracja Magdaleny Kucenty są dokładnie tym, czego poszukujecie.

Polecam gorąco!

Premiera książki 24 lutego! Czytajcie, bo warto! :D

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję : Uroboros
Grupa wydawnicza Foksal // Wydawnictwo uroboros

4 komentarze

  • Głodna Wyobraźnia

    27 lutego 2021 at 16:29

    Niedawno skończyłam czytać – i zgadzam się, że bohaterowie są niezwykle oryginalni i mało gdzie można takich znaleźć. Jednak konstrukcja fabuły po prostu mnie wymęczyła – była tak chaotyczna i w gruncie rzeczy nie prowadziła donikąd. Styl też momentami dziwaczny, a na dobitkę po głębszej analizie świata okazuje się, że bohaterowie nie mają realnego wpływu na swój los. Ja jestem rozczarowana, spodziewałam się po tej autorce znacznie więcej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę