Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Cykl: Theo Cray # 1: Naturalista

Nauka i problemy w kontaktach międzyludzkich.

Odsłuchując pierwszą godzinę audiobooka, nie byłam przekonana, czy chcę „pchać ten wózek dalej”. Jednak jak już przyzwyczaiłam się do maniery Theo i jego sposobu wyrażania, to wkręciłam się w to połączenie nauki, analizy i misji wytropienia zabójcy na całego. Choć przyznaję, iż po drodze pojawiło się kilka absurdów, a nielogiczne zachowanie głównego bohatera doprowadzało mnie czasem do szewskiej pasji.

Jednak mimo tych „wpadek” fajnie było obserwować ten umysł podczas łączenia faktów na podstawie naukowych przesłanek. Samo zaś zachowanie typowego naukowca, który ma ogromne problemy w kontaktach międzyludzkich  i uważa świat za jedno wielkie laboratorium, dodawało bohaterowi wyrazistości, a historii pewnej pikanterii.

Dlatego jeżeli macie ochotę na połączenie kryminału z lekcją botaniki, analizy oraz biologii z nieźle poprowadzoną akcją, dobrze rozłożonym napięciem i bardzo intrygującym bohaterem, to Naturalista Andrew Mayne powinien przypaść Wam do gustu. Polecam szczególnie w audiobooku. Tomasz Sobczak wykonał kawał dobrej roboty.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Kącik z książką;
Korci mnie czytanie;

2 komentarze

 • Dominika S.

  22 stycznia 2021 at 06:07

  Niby nie trzeba lubić głównego bohatera, żeby dobrze bawić się w trakcie lektury, ale jakoś w tym przypadku czuję, że mogę być zirytowana postawą pana profesora. Na razie odpuszczam :)

  Odpowiedz
  • Sylwka

   22 stycznia 2021 at 18:48

   Trzeba się trochę zdystansować do jego zachowania. Więc jak nie jesteś przekonana, to nie zaczynaj, bo gość ma irytujący charakter, a jego zachowanie czasem woła o pomstę… ;)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę