Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Cykl: W lekarskim fartuchu # 2: Paranoja

Paranoja Katarzyna Bernika MiszczukParanoja Katarzyny Bereniki Miszczuk, czyli Joanna Skoczek powraca.

Pierwsza odsłona serii W lekarskim fartuchu Katarzyny Bereniki Miszczuk okazała się niezłą mieszanką kryminału i komedii. Dlatego postanowiłam kontynuować przygodę z Joanną Skoczek i z przyjemnością sięgnęłam po kolejną odsłonę cyklu pod tytułem Paranoja, którą czyta rewelacyjna  Ewa Abart.

Po urlopie…

Lato w Warszawie, pomimo leniwej, wakacyjnej atmosfery, obfituje w serię dziwnych samobójstw. Lekarz medycyny sądowej Marek Zadrożny zaczyna przyglądać się kolejnym przypadkom. Wbrew opinii policji samobójstwa wydają mu się podejrzane. Na palcu jednej z ofiar znajduje kawałek czerwonej nitki. Podobny wyciąga z kieszeni innego zmarłego. Nikt jednak nie wierzy w jego teorie, a on sam zaczyna zastanawiać się, czy ma paranoję. Tymczasem Joanna Skoczek, wygadana lekarka psychiatrii, wraca do stolicy po urlopie. Wciąż usiłuje otrząsnąć się po tym, jak ledwie uniknęła śmierci z rąk tajemniczego wielbiciela. A może to także tylko paranoja?

Więcej Marka, mniej mroku. ;)

Jeszcze w trakcie słuchania książki w głowie kłębiła mi się jedna myśl. Paranoja jest zupełnie inna niż Obsesja.

Przede wszystkim skupia się bardziej na Marku. Dowiadujemy się trochę więcej o jego przeszłości i też jest on jakby motorem napędowym całej ciekawie zapowiadającej się intrygi, która niestety okazała się szablonowa i nie zaskoczyła finałem.

 Joaśka gra w tym całym zamieszaniu „drugie skrzypce”. Choć kwestia traumy, jaką przeżyła i tego, jak próbuje wrócić do normalności, pokazana została w ciekawy sposób.

 Do tego zrobiło się jakoś tak bardziej romantycznie, a mniej obyczajowo. Nie chodzi tylko o Joaśkę i Marka (tego należało się spodziewać), ale gdzieś tam na horyzoncie majaczy zapowiedź „miłosnej przygody” z prokurator Świetlik i komisarzem Polem na czele. Nie mówię, że to źle, ale bardziej odpowiadało mi połączenie kryminału i komedii, niż romansu z kryminałem. ;)

Pomijając jednak te drobiazgi, Paranoja Katarzyny Bereniki Miszczuk jest fajnym „słuchadłem”, dlatego z przyjemnością sięgnę po kolejny tom serii.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Herbatka z książką;
Matka książkoholiczka;
W krainie absurdu;
Cykl: W lekarskim fartuchu

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę