Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook
 • Home
 • Inne
 • Pierwsza osoba liczby pojedynczej Haruki Murakami

Pierwsza osoba liczby pojedynczej Haruki Murakami

Pierwsza osoba liczby pojedynczejPierwsza osoba liczby pojedynczej, czyli moje pierwsze spotkanie z Haruki Murakami.

Słyszałam bardzo wiele dobrego o książkach najwybitniejszego i najbardziej znanego na świecie pisarza japońskiego – Haruki Murakami. Dlatego też postanowiłam po raz kolejny w tym roku wyjść z mojej strefy komfortu i sięgnęłam po krótki zbiór opowiadań jego autorstwa pod tytułem Pierwsza osoba liczby pojedynczej.

Osiem opowiadań.

Nie będę Wam streszczać poszczególnych opowiadań, gdyż są one króciutkie i w zasadzie musiałabym przytaczać je w całości. Pozwolę sobie za to zamieścić tu ich listę.

 • Do kamiennej poduszki;
 • Śmietanka;
 • Charlie Parker Plays Bossa Nova;
 • With the Beatles;
 • Wiersze zebrane o drużynie Yakult Swallows;
 • Karnawał;
 • Wyznanie Małpy z Shinagawy;
 • Pierwsza osoba liczby pojedynczej.

Odrobina melancholii i refleksji.

Pierwsza osoba liczby pojedynczej

Czytając opowiadania Haruki Murakami miałam wrażenie, iż przenoszę się do troszkę innego świata, pełnego melancholii i wspomnień. Wspomnień, które dzięki licznym przenośniom i niedopowiedzeniom skłaniały do głębszych refleksji i spojrzenia na otaczający mnie świat z innej perspektywy.

Zauważyłam również, iż niezwykłą rolę we wszystkich opowiadaniach pełni muzyka. Nie tylko jako temat przewodni (Charlie Parker Plays Bossa Nova, Karnawał), ale czytając poszczególne opowiadania, czułam lekkość i wręcz melodyjne przechodzenie nad poszczególnymi, często trudnymi, kwestiami oraz tematami.

Dlatego jeżeli macie ochotę przeżyć małą wycieczkę po świecie i pamięci autora, który ma niezwykły dar obserwacji i bardzo ciekawy styl, to Pierwsza osoba liczby pojedynczej będzie właściwym wyborem.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję : Wydawnictwo MUZA
Księgarnia Internetowa Muza

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę