• Home
  • Inne
  • Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności

Marie Curie Światło w ciemnościDwukrotna laureatka Nagrody Nobla Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności Anja Cetti Andersen, Frances Andreasen Østerfelt i Anna Błaszczyk.

Maria Skłodowska-Curie, to nazwisko (jak mniemam) jest dobrze znane każdemu obywatelowi Polski. Dumnie wypinamy pierś, wspominając naszą niezwykle utalentowaną rodaczkę, która nie tylko jest pierwszą kobietą, która została laureatką Nagrody Nobla, ale jeszcze zdobyła tę nagrodę dwukrotnie i to w dwóch różnych dyscyplinach. Jednak czy oprócz wytartych frazesów, wiemy coś więcej o życiu naszej wielkiej rodaczki? Jeżeli nie, to piękny graficzny projekt Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności dwóch duńskich autorek Anji Cetti Andersen i Frances Andreasen Østerfelt oraz polskiej ilustratorki Anny Błaszczyk powinien przybliżyć Wam tę niezwykłą kobietę.

Cudze chwalicie, Swego nie znacie…

Marie Curie Światło w ciemnościI choć powieść graficzna jest tylko skrótem z życiorysu Marii Skłodowskiej-Curie, to w mojej ocenie bardzo dobrze i dokładnie pokazuje, jak wiele przeszkód musiała pokonać ta niezwykła kobieta, by spełnić swoje marzenia i osiągnąć sukces.

Jeżeli chodzi o samo wydanie, to cała opowieść podzielona jest na rozdziały, które pokazują kolejne etapy z życia Marii. Piękne i estetyczne ilustracje zachwycają swą prostotą, a dobór kolorów doskonale współgra z tematem i atmosferą poszczególnych wydarzeń. Warto zwrócić również uwagę na dodatki w postaci listów i notatek, które nadają historii dodatkowy smaczek.

Jednak poza tą cudowną oprawą dla mnie osobiście najważniejszy był język. Mimo wielu nawiązań do fizyki czy chemii pozostał on prosty i zrozumiały, dlatego  Maria Skłodowska-Curie. Światło w ciemności to książka idealna nie tylko dla młodzieży i dorosłych, ale także dla dzieci.

Polecam gorąco ten wartościowy, cudownie wydany tytuł nie tylko młodszym czytelnikom, ale także dorosłym. Ja sama podczas czytania byłam zachwycona, a znajomość historii Marii Skłodowskiej-Curie, którą podziwiam od dziecka, nie przeszkadzała mi w czerpaniu przyjemności z lektury.

Zostawiam Was z kilkoma wspaniałymi ilustracjami i pięknym cytatem ze wstępu, który jest dla mnie kwintesencją tej książki.

W naszej książce chcemy opowiedzieć historię Marii Skłodowskiej-Curie — kobiety która wbrew wszystkiemu została absolutnie wyjątkowym naukowcem cieszącym się międzynarodowym uznaniem. Na przykładzie jej życia pragniemy przypomnieć, jak bogaty może stać się świat, jeśli stworzy się równie szanse dla wszystkich — niezależnie od płci, rasy i narodowości.
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję : Media Rodzina

Media rodzina

4 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę