Cover for UnSerious.pl
442
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

13 hours ago

UnSerious.pl
Hej Moliki 🙋Listopad z wyzwaniem #polskafantastykafajnajest się podsumował 😁Zapraszam na blogaunserious.pl/2022/12/listopad-2022-z-polskafantastykafajnajest-juz-za-nami/i przypominam o głosowaniu na "motywatora" 😉tiny.pl/wf5lt#książka #kniha #książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #wyzwanie #wyzwanie2022 #dobrebopolskie #fantasty #wyzwanieinside #zdjęciaksiążek #podsumowanie #miesięcznepodsumowanie #fajniejestczytać #molksiążkowy #blogerksiążkowy #bookchallange #fotkiksiążek #toniejestkrajdlasłabychmagów #katarzynawierzbicka #anetajodowska #słowodzicielka #sqn #fabrykasłów ... See MoreSee Less
View on Facebook

Księga jesiennych demonów Jarosław Grzędowicz

Księga jesiennych demonówMroczne opowiadania na jesień, czyli Księga jesiennych demonów Jarosława Grzędowicza.

Spoglądając na tę uroczą aurę za oknem, okraszoną kolejnymi obostrzeniami człowiek ma ochotę na zawarcie paktu z najbliższym w okolicy demonem. ;) Wiadomo jednak, że wszelkie pakty z demonami do najtańszych nie należą, a może sobie o tym przypomnieć, sięgając po zbiór opowiadań Jarosława Grzędowicza pod tytułem Księga jesiennych demonów.

Na szóstkę. ;)

Nie będę Wam tu streszczać poszczególnych opowiadań. Pozwolę za to sobie tu wrzucić tu ich listę, żebyście wiedzieli, czego możecie się spodziewać i „przyczepię się” tylko do dwóch z nich. ;)

♠ Klub Absolutnej Karty Kredytowej.
♠ Opowieść terapeuty.
♠ Wiedźma i wilk.
♠ Piorun.
♠ Czarne motyle.

Mężczyzna idealny (Wiedźma i wilk).

Księga jesiennych demonówPewna młoda wiedźma ma już dość swojego zapitego faceta i postanawia definitywnie zakończyć ten toksyczny związek. Gdy tradycyjne metody zakończenia związku zawodzą, postanawia wykorzystać do tego celu magię. Z przywódcy wilczego stada transformuje sobie nowego faceta, który nie tylko ma odstraszyć poprzednika, ale także ma zaspokoić jej pragnienie miłości. Tylko czy młoda wiedźma jest przygotowana na taką formę zdobycia drugiej połówki?

Bardzo podobało mi się jak autor mimo oklepanego motywu idealnej miłości, wplótł w to opowiadanie postać wilkołaka, jak bawił się magią i „podlał” całość dobrze wywarzoną ilością grozy.

Niespotykany gość i Czarne motyle.

Księga jesiennych demonówIrena wiele lat temu straciła swojego ukochanego męża. Teraz za każdym razem, gdy przypomni sobie o jego śmierci, przybywa do niej czarny motyl. Pewnego dnia zjawia się jeszcze ktoś inny. Tajemniczy mężczyzna, który poszukuje u niej noclegu. Między nią a mężczyzną rodzi się pewna nić porozumienia. Czy tajemnica, którą ukrywa Mikołaj, pozwoli na kontynuowanie tej zażyłości?

Czarne motyle to ostatnie i w mojej ocenie najlepsze opowiadanie zbioru. Najlepsze, ale też i najbardziej przygnębiające. Przypominające o przemijaniu, śmierci i empatii, a jego epilog daje bardzo wiele do myślenia.

Podsumowując. Księga jesiennych demonów Jarosława Grzędowicza to bardzo fajny zbiór opowiadań okraszony demonami, magią, odpowiednim klimatem i sporą dawką grozy. Polecam na długie jesienne wieczory.

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Jeden akapit;

9 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę