5 książek młodzieżowych na wakacje + HP

5 książek młodzieżowych na wakacje5 książek młodzieżowych na wakacje + Harry Potter ;) :D

Wiem, że połowa wakacji już prawie za nami, ale wiem też, że ciągle poszukujecie „lekkich” (tym razem nie chodzi o ciężar ;)), przyjemnych i niezobowiązujących lektur, które umilą Wam podróż czy inny „plażing”. ;) Dlatego postanowiłam podrzucić Wam moją propozycję 5 książek młodzieżowych, które pozwolą Wam na chwilę oderwać się od rzeczywistości i spędzić miło czas w towarzystwie nietuzinkowych bohaterów.

Gotowi! :)

Silver. Druga księga snów // 5 książek młodzieżowych
Seria Silver Kerstin Gier

Jeżeli macie ochotę na lekką i niezwykle odprężającą lekturę, która przeniesie Was do tajemniczego świata snów, to seria Silver Kerstin Gier od Wydawnictwa Media Rodzina, będzie dokładnie tym, czego szukacie. Ostrzegam tylko solennie, iż od książek tej serii ciężko się oderwać. ;)

Silver. Pierwsza księga snów
Silver. Druga księga snów
Silver. Trzecia księga snów

Tajemnica godziny trzynastej Anna Kańtoch // 5 książek młodzieżowych
Cykl Tajemnica diabelskiego kręgu Anny Kańtoch.

Macie ochotę na odrobinę grozy, wszędobylskie tajemnice i anioły? To koniecznie sięgnijcie po cykl Tajemnica diabelskiego kręgu Anny Kańtoch od Wydawnictwa Uroboros. Lekki język i styl autorki spowodują, że ciężko się od tej serii oderwać. :D

Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu #1: Tajemnica diabelskiego kręgu
Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu #2: Tajemnica Nawiedzonego Lasu
Cykl: Tajemnica diabelskiego kręgu #3: Tajemnica Godziny Trzynastej

Cynamon, sekrety i ja // 5 książek młodzieżowych
Cykl Podwójne życie Victorii King Dagmar Bach

A może chcielibyście sprawdzić, jak to jest z tymi podróżami do paralelnych światów. W tym wypadku pomoże Wam seria Podwójne życie Victorii King Dagmar Bach od Wydawnictwa Media Rodzina i unoszący się w powietrzu zapach cynamonu, któremu nie będziecie potrafili się oprzeć. ;) :D

Cykl: Podwójne życie Victorii King # 1: Cynamon, chłopaki i ja
Cykl: Podwójne życie Victorii King # 2: Cynamon, kłopoty i ja
Cykl: Podwójne życie Victorii King # 3: Cynamon, sekrety i ja

Hazel Wood
Hazel Wood Melissa Albert

Dla fanów nieco mroczniejszych klimatów też mam coś wartego uwagi. Hazel Wood Melissy Albert od Wydawnictwa Media Rodzina to książka choć pełna pełna mroku, to jednak przynosząca nadzieję na zmianę i pokazująca, że walka dobra ze złem nigdy nie ustaje.

Cykl: The Hazel Wood # 1: Hazel Wood

Wśród gwiazd Brandon Sanderson
Cykl Skyward Brandon Sanderson

No i jeszcze na koniec, coś dla tych którzy, choć na chwilę chcieliby opuścić naszą planetę i może wymienić kilka słów ze sztuczną inteligencją. W tym miejscu oczywiście stawiam na sprawdzonego twórcę nowych światów, czyli Brandona Sandersona i jego cykl Skyward od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Cykl, który nie tylko zabierze Was do Gwiazd, ale też pokaże, iż warto pokonywać przeszkody i realizować marzenia.

Cykl: Skyward # 1: Do gwiazd
Cykl: Skyward # 2: Wśród gwiazd

Zestawienie nie byłoby pełne, gdybym nie dorzuciła do listy Harry Pottera, ale myślę, że ta seria ma już taką rzeszę fanów, iż nie muszę jej więcej polecać. ;)

Harry Potter

Co powiecie na te tytuły?

A może macie jakieś propozycje lekkich młodzieżówek, które warto byłoby dorzucić to tej listy? :)

17 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę