Cykl: Ukryta sieć # 2: Kimkolwiek jesteś

Kimkolwiek jesteś Jakub SzamałekJulita Wójcicka ponownie na tropie — Kimkolwiek jesteś Jakub Szamałek.

O pierwszą odsłonę cyklu Ukryta sieć Jakuba Szamałek „potknęłam” się przypadkiem scrollując dostępną listę audiobooków na EmpikGo. I muszę przyznać, że po odsłuchu Cokolwiek wybierzesz, byłam bardzo usatysfakcjonowana tym wyborem. Dlatego też postanowiłam wręcz na gorąco, zapoznać się z drugą odsłoną cyklu pod tytułem Kimkolwiek jesteś i sprawdzić co tym razem „nawywijała” Julita Wójcicka. ;)

Listopad 2018.

KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, zostaje uduszona na oczach tysięcy internautów. Charyzmatyczna dziennikarka Julita Wójcicka kontynuuje śledztwo Emila Chorczyńskiego. Wśród materiałów, które od niego otrzymała, znajduje się plik, który odstaje od reszty. To artykuł o śmierci camgirl opatrzony krótką adnotacją: „sprawdź”. Wójcicka bez wahania podejmuje trop, który zaprowadzi ją w zupełnie niespodziewaną stronę – poza granice kraju, ku spiskom politycznym, hakerskim zlotom oraz śmiertelnemu niebezpieczeństwu.

Elektroniczne wybory prezydenckie.

O ile po pierwszej odsłonie cyklu mogłam powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona zarówno fabułą, jak i nietuzinkowymi bohaterami, to po tej odsłonie mogę napisać, iż jestem wręcz zachwycona, a autor po prostu „pozamiatał”.

Wszystko przez misternie utkaną intrygę, która swoimi mackami się sięgała szczytów władzy i pokazała jak bardzo niebezpieczne oraz zmanipulowane mogą być elektroniczne wybory prezydenckie. Jednak żeby ułożyć wszystkie puzzle na swoje miejsce, Julita potrzebowała sporo czasu i przede wszystkim musiała powalczyć ze swoimi najgorszymi koszmarami.

I to przeplatanie części emocjonalnej z nowinkami technicznymi, intrygującą tajemnicą i zacięciem bohaterki do odkrycia prawdy dało niesamowitą mieszankę, która wzmaga ciekawość tematem i utrzymuje napięcie stale na wysokim poziomie.

Czyta Filip Kosior.

No i jeszcze, co jest niewątpliwą wartością dodaną jest czytacz Filip Kosior. Co ten gość wyprawia z głosem. :D Jak wspaniale podgrzewa atmosferę i podkreśla pewne detale, które mogłyby przejść niezauważone. Po prostu mistrzostwo świta. :D

Podsumowując. Jeżeli chcecie przeczytać/posłuchać świetny skomponowany thriller z problemami bardzo na czasie, to koniecznie spójrzcie w kierunku Jakuba Szamałek i Kimkolwiek jesteś. Dla mnie autor aktualnie staje się odkryciem tego roku. I chyba po tych słowach niepotrzebna jest już dalsza rekomendacja. :D

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Matka książkoholiczka;
Myśli i słowa wiatrem niesione;

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę