Czytam postapo z unserious.pl – maj 2020

Czytam postapo z unserious.pl – maj 2020Czytam postapo z unserious.pl – maj 2020.

Kolejny, już piąty miesiąc wyzwania z końcem świata w tle za nami. Czas więc na krótkie podsumowania wyzwania Czytam postapo z unserious.pl – maj 2020.

W maju przeczytaliśmy łącznie aż siedem tytułów. Duża w tym zasługa Magdy z Zakładki do książek, która postanowiła „nadrobić” trochę wyzwanie i przeczytała w tym miesiącu, aż trzy tematyczne książki. Do tego pozwoliłam sobie dorzucić do listy Dominikę z Dosiakowego królestwa, która też bierze udział w wyzwaniu, a nie podrzuciła tu linka do Opowieści podręcznej. Jeżeli chodzi o gościnne występy i gratisowe tytuły – to w tym miesiącu ich nie stwierdzono.

Cyferkowo 2 z 7 tytułów pochodziło z rodzimego podwórka i w uwaga 3 z 7 tytułów należały do pań. ;)

O przeczytanych książkach napisaliście:

Dominika Dosiakowe Królestwo: Opowieść podręcznej Margaret Atwood;

Tak zarysowana wizja świata jest jednocześnie niemożliwa do zrozumienia i porażająco realna pod pewnymi względami. Wydaje mi się, że rozumiem, co pisarka chciała przekazać i muszę przyznać, że pod tym względem doceniam Opowieść podręcznej. Ale nie zmienia to faktu, że ta historia po prostu mnie znużyła. […] Czuję się rozdarta, bo jednocześnie doceniam Opowieść podręcznej i jestem zirytowana sposobem w jaki autorka przedstawiła historię Fredy. 

Magda – Zakładka do książek: Opowieść podręcznej Margaret Atwood;

Fabuła może i nie zaskakuje, jest dość monotonna, ale ma w sobie coś, co intryguje. […]

Nie da się ukryć, że takie pozycje są potrzebne. Dzięki nim uzmysławiamy  sobie, jak ważna jest walka o prawa i wolności kobiet. Nie bez powodu  właśnie ta historia zapewniła Margaret Atwood prawdziwy rozgłos i ogromną popularność. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w polskiej polityce, gdzie zagrożone są podstawowe prawa kobiet, ta opowieść nie traci na aktualności. Polecam!

Magda – Zakładka do książek: Mrówańcza Rusłan Mielnikow;

Nie jest to  powieść wielowątkowa, główna historia oparta jest na bardzo prostym szablonie, gdzie mściciel ma zamiar wymordować wszystkich  mutantów. […]

Mimo że książkę czytało się nieźle, to liczyłam na coś więcej, niż masakrę mutantów. Doceniam pomysł, ale jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Gdyby Mielnikow rozbudował  nieco  fabułę,  to  zaproponowana historia zdecydowanie zyskałaby na wartości. Mrówańcza może spodobać się fanom cyklu.

Basia Do Bookowej Deski: Dzieci Edenu Joey Graceffa;

“Dzieci Edenu” – książka specyficzna, takie bardzo lekkie postapo. Czyta się nieźle […]  Na pewno znajdzie większą ilość zwolenników wśród młodzieży niż w gronie dorosłych :) 

Piotr: Futu.re Dmitry Glukhovsky;

Nie mogę już tego bełkotu czytać, fabuła byłaby ok gdyby nie przemyślenia bohatera, dla mnie to za ciężkie,wolę prostsze teksty, bardziej zrozumiałe, uleczalny Alzheimera, nieśmiertelność (mam już wykupione miejsce na cmentarzu) powieść cholernie brutalna, chociaż sam sobie to wybrałem 🤦‍♂️🙄 przykro mi, nie zdzierżę tej powieści.

Magda – Zakładka do książek: Dom z niebieskiego szkła Anna Lubczyk;

Dom z niebieskiego szkła jest pozycją z nie do końca wykorzystanym potencjałem. Gdyby troszeczkę książkę przeredagować byłby to genialny postapokaliptyczno- sensacyjny scenariusz. Jak na debiut osoby niezwiązanej ze światem literatury, pozycja wypada nieźle z kilkoma istotnymi zastrzeżeniami. Biorąc bod uwagę biotechnologiczne wykształcenie autorki, liczę, że stworzy niebawem genialny thriller medyczny.

4 komentarze

  • Katrina

    5 czerwca 2020 at 13:49

    Wy czytaliście post-apo w maju, a ja właśnie się zabrałam za “Silos” Howey’a. :D Jestem jak zawsze bardzo na czasie. Ale przynajmniej jak na razie powieść jest nawet OK. Czuje się zaskoczona w sumie dwukrotnie, bo kupiłam ją za grosze w Biedronce, a Papierowemu księżycowi jakoś tak… nie ufam? Choć kupiłam właśnie parę innych ich książek, będę testować, bo do tej pory czytałam od nich chyba tylko “Więźnia labiryntu” (też kupionego za dyszkę w Biedrze, tylko lata wcześniej XD).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę