Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

1 day ago

UnSerious.pl
Piąteczkowe Ahoj 🙋Ostatni dzień miesiąca i jeszcze rzutem na taśmę kolejna książka do wyzwania #polskafantastykafajnajest czyli książka jak z serii #żółtegotygrysa - #CzerwoneŻniwa #trzecifront #PawełMajka #radosławrusak 😀Zapraszam na bloga i pięknego weekendu życzę 😀unserious.pl/2022/09/trzeci-front/#polskibookstagram #lubięczytać #czytaniejestsexy #terazczytam #bookstagramtopasja #czytam #zdjęciedlaksiążki #booklover #instagramczyta #bookstagrampl #kochamczytać #lubimyczytać #czytamwszędzie #bookbook #book4life #polishbookstagram #bookpic #bookstagramer #totalbooknerd #czytampierwszy #czytamlegalnie #książka ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 days ago

UnSerious.pl
Kolejna do kolekcji #polskafantastykafajnajest😉Dziś na blogu ostatnia odsłona #pomnikcesarzowejachai #andrzejziemiański 😀Cały cykl oceniam jako niezły i dobrze odcinający od trudów pracy.Zapraszam oczywiście na bloga i pięknego popołudnia życzę 🙂unserious.pl/2022/09/pomnik-cesarzowej-achai-tom-v/#książkifantasy #czytampolskichautorów #czytamlegalnie #książka #kniha #fabrykasłów #terazczytam #bookworm #booknerd #bookstagram #czytaniemymnałogiem #półkowniki #bookshelf #booklover #molksiazkowy #relax #ilovebooks #instabook #zdjeciedlaksiazki #bookshelf #fantastyka #achaja #jesień #czytampolskieksiążki #czytam #czytamwszędzie ... See MoreSee Less
View on Facebook

Wydech Ted Chiang

Wydech Ted ChiangDziewięć zaskakujących opowiadań — Wydech Ted Chiang.

Od ponad roku chciałam sięgnąć po książkę Teda Chainga amerykańskiego pisarza science fiction pochodzenia azjatyckiego. Jednak ze mną jak z tą sójką, która wybiera się za morze. Wiele sobie obiecywałam, ale czasu za bardzo nie miałam. Dlatego w ostatnim czasie zmotywowałam się nieco i sięgnęłam po Wydech, czyli zbiór dziewięciu opowiadań, które ostatnio ukazały się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Ich dziewięć ;)

Nie będę Wam tu streszczać poszczególnych opowiadań, szczególnie iż niektóre z nich są bardzo króciutki. Pozwolę za to sobie tu wrzucić tu ich listę, żebyście wiedzieli, czego możecie się spodziewać. ;)

  • Kupiec i wrota alchemika;
  • Wydech;
  • Co z nami będzie;
  • Cykl życia oprogramowania;
  • Automatyczna Niania Daceya;
  • Prawda faktów, prawda uczuć;
  • Wielka cisza;
  • Omfalos;
  • Lek to zawrót głowy od wolności ;

Czasowe portale…

Wszystkie przedstawione w zbiorku opowiadania miały w sobie to coś. Jednak dwa szczególnie stały się bliskie mojemu serduszku.

Wydech Ted ChiangPierwszym (dosłownie) z nich jest opowiadanie Kupiec i wrota alchemika, w którym autor w bardzo przystępny, wręcz obrazowy i dający wiele do myślenia sposób stara się pokazać, iż podróże w czasie nie uchronią nas przed podejmowaniem błędnych decyzji.

Tyko dzięki zaakceptowaniu przeszłości i zmierzeniu się z konsekwencjami własnych błędów, możemy odzyskać spokój ducha i wybaczyć sami sobie, a tym samym rozpocząć życie „od nowa”.

I alternatywne kopie.

Drugim opowiadaniem, które chciałabym wyróżnić, jest ostatnie (o ironio ;)) opowiadanie tomiku — Lęk to zawrót głowy od wolności. Gdzie Ted Chiang porusza tematykę samodzielnie podejmowanych decyzji i wolnej woli. Trzeba przyznać, iż używając do rozważań naszych alternatywnych kopii, zrobił to w sposób niezwykle intrygujący i zakończył całość doskonałą pointą.

Podsumowując. Wydech Teda Chianga to bardzo udany i dający do myślenia tomik dziewięciu opowiadań. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji „spotkać się” z autorem, to myślę, że ten tomik jest doskonałą okazją, żeby w końcu przełamać lody. Gorąco polecam!

O książce możecie również przeczytać na blogach:
Głodna Wyobraźnia;
Świat fantasy;
Zapomniany pokój;
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję : Wydawnictwo Zysk i S-ka

8 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę