Czytam postapo z unserious.pl – marzec 2020

Czytam postapo z unserious.pl - marzec 2020.Czytam postapo z unserious.pl – marzec 2020.

Spoglądając na sytuację „za oknem”, powoli zaczynam oczekiwać informacji, że trochę z tym wyzwaniem jakbym wykrakała. ;) Cóż prawda epidemię „zaplanowałam” dopiero w drugiej połowie roku, ale jednak jak by nie patrzeć, jest na liście. ;) Dobra po heheszkowałam trochę, więc teraz czas na króciutkie podsumowanie wyzwania Czytam postapo z unserious.pl – marzec 2020.

Niestety w marcu (zapewne ze względu na epidemię) wyzwanie nie cieszyło się zbytnim zainteresowaniem. Udział w zabawie wzięły zaledwie cztery osoby (z deklarowanych jedenastu) i przeczytaliśmy łącznie 5 tytułów (1 gratisowo).

1 z 5 tytułów pochodził z rodzimego podwórka i jak to również było w poprzednich miesiącach — wszystkie z przeczytanych książek napisali panowie.

O przeczytanych książkach napisaliście:

Piotr: Milczenie Tim Lebbon

[…] “Milczenie” mi się podobało. Tak było, emocje były, Tim Lebbon świetnie budował napięcie, książka nie ma zbędnych opisów.

Sonia czyta książkiDo światła Andriej Diakow

Spodziewałam się książki o nadziei i o tym, jak w razie potrzeby ludzie potrafią schować egoizm do kieszeni i pracować w grupie dla dobra ogółu. A dostałam powieść nijaką, w której jedynie fragmenty jako tako się bronią.  […]  Nieciekawa historia, przewidywalne rozwiązania poszczególnych sytuacji… strata czasu.

Sylwka unSerious.pl: W Zonie #29: Mutant Andriej Butorin

Ogólnie ta „baśniowo promienna” próba nie wypadła najlepiej, a cukierkowe zakończenie tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że autor może i jakiś pomysł miał, ale realizacja jakby lekko wymknęła się spod kontroli.

Podsumowując. Mutant Andriej Butorin, to nie jest to, czego oczekują od książek spod znaku Uniwersum Metro 2033 i pozwólcie, że na tym zakończę.

Sonia czyta książkiPrzedrzeźniacz Walter Tevis 

“Przedrzeźniacz” to taka “radosna antyutopia”. Wiem, że brzmi to bez sensu, ale tak właśnie jest. Świat, w którym przyszło żyć bohaterom przyczynia się upadku człowieka, ale Bentley i Mary Lou bezboleśnie radzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Jak więc inaczej można to nazwać?

Sylwka unSerious.pl: Kobieta w masce Dorian Zawadzki;

[…]pomieszanie gatunków (thriller psychologiczny, kryminał i szczypta science fiction) wyszło książce mocno na plus. Dlatego, jeżeli macie ochotę na fajny i ciekawy thriller psychologiczny z dobrymi dialogami oraz ciekawymi bohaterkami, to koniecznie sięgnijcie po książkę Doriana Zawadzkiego pod tytułem Kobieta w masce.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę