Cover for UnSerious.pl
435
UnSerious.pl

UnSerious.pl

Szybkie książki i wielostronicowe samochody :)

Amnezja Federico Axat

Amnezja Federico AxatZwłoki w salonie i dziura w pamięci — Amnezja Federico Axat.

Ponieważ jeszcze nie miałam okazji „spotkać” na swojej drodze żadnego argentyńskiego thrillera, dlatego też postanowiłam dać szansę inżynierowi urodzonemu w Buenos Aires w 1975 roku, który pisze thrillery psychologiczne. Jednym słowem postanowiłam sprawdzić Federico Axat i jego ostatni thriller pod tytułem Amnezja.

Pobudka.

Dwudziestosiedmioletni John Brenner, rozwodnik i trzeźwiejący alkoholik budzi się w środku nocy totalnie zblazowany. Nie pamięta niczego, ale dostrzega koło siebie pustą butelkę po wódce, pistolet i zwłoki młodej kobiety. Wpada w panikę, miota się zadając sobie pytanie, kim jest ta tajemnicza kobieta i czy on mógł ją zabić.

W szoku wypada z domu, by pozbyć się swojego największego wroga — butelki, a po powrocie do domu okazuje się, że nikogo w nim nie ma… Co się stało ze zwłokami? Czy zamordowana kobieta była tylko pijackim zwidem? A może jak twierdzi brat Johna — doznał on tylko urojenia onirycznego?

Zapomnienie…

Amnezja Federico Axat

Mam z tą książką mały problem i ciężko mi ją jednoznacznie ocenić.

Wszystko przez to, że spodobał mi się sam pomysł na fabułę, ze snami i dziewczyną w niebieskiej sukience w tle. Do tego ta gęsta i bardzo mroczna atmosfera nadawała całości odpowiedniego psychodelicznego uroku.

Postać Johna również mi „podpasowała” i w moim odczuciu była dobrze nakreślona. Szczególnie jego codzienne zmaganie się z demonami przeszłości i miłość do czteroletniej córeczki. Miłość, która każdy dzień jest podważana przez jego eks żonę oraz partnera i wywołuje stres u bohatera, który teraz dodatkowo podsycany się z ogromną dziurą w pamięci.

Zakończenie.

Niestety ten fajny obraz zmąciły mi dwie rzeczy. Przede wszystkim mocno „trącące myszką” wydarzenia związane z bratem głównego bohatera i jego firmą. No i niestety zakończenie, które nie tylko zawodzi, ale wręcz miałam wrażenie, że zostało urwane „w połowie zdania”.

Pomijając te „drobiazgi”, to muszę przyznać, że książkę czytało się szybko i dobrze. Cały czas czułam napięcie, wręcz panikę głównego bohatera i chciałam dowiedzieć się, co się stało z zamordowaną dziewczyną. Dlatego, jeżeli macie ochotę na ciekawy thriller psychologiczny, to myślę, że Amnezja Federico Axat powinna Wam się spodobać.

Za ebook-a serdecznie dziękuję Wydawnictwu: Prószyński i S-ka
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

2 komentarze

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę