Dziennik. Wyprawa 1907

Dziennik. Wyprawa 1907„Nadszedł czas, by odkryć sekrety tego niezwykłego statku. Czy zdobędziesz się na odwagę?” Dziennik. Wyprawa 1907.

Ponieważ uwielbiam wszelkiego rodzaju łamigłówki, zagadki logiczne i inne tego typu szaleństwa, dlatego też postanowiłam spróbować swoich sił i zmierzyć się z Interaktywną Grą książkową Dziennik. Wyprawa 1907.

O co w tym szaleństwie chodzi. ;)

Przede wszystkim oczywiście o dobrą zabawę, która przy okazji rozrusza nieco nasze skostniałe szare komórki, dzięki poszukiwaniu informacji, wiązaniu faktów, rozwiązywaniu problemów i zdobywaniu nowej wiedzy.

Czas na przygodę!
Jak się do niej przygotować.

Uzbrój się w:
⇒ dziennik;
Dziennik. Wyprawa 1907⇒ ołówek;
⇒ notes;
⇒ nożyczki;

Następnie połącz się ze stroną www.wyprawa1907.pl gdzie będziesz przesyłał swoje odpowiedzi.

Nie ma limitu złych odpowiedzi, więc spokojnie możesz sprawdzać wszystkie swoje nawet te najbardziej szalone pomysły. Oczywiście masz też możliwość skorzystania z podpowiedzi, ale pamiętaj, każda taka drobna wskazówka odbiera Ci punkty poczytalności.

Pilnuj ich dobrze i pamiętaj, aby zapisywać wszystkie słowa kodowe w wyznaczonym do tego miejscu.

A ich liczba 44.
Jak zabrać się za rozwiązywanie łamigłówek.

Dziennik. Wyprawa 1907

Najlepiej od przeczytania tekstu aktualnej historii, który zamieszczony jest pod koniec książki.

Następnie dobrze jest przeczytać „wycięty” akapit przypisany do rozdziału i kolejno przejść do strony internetowej, na której wyraźnie oznaczono frazy, słowa czy miejsca, które mają za zadanie nakierować nas rozwiązanie.

I tu czeka nas prawdzie szaleństwo, od wycinanek przez oglądanie filmów po wszelkiego rodzaju zagadki matematyczne w tle.

Taka dobra rada. Nie skupiajcie się na jednej formie, bo czasem to, co wydaje się najbardziej oczywistym podejściem do problemu, może okazać się najmniej trafioną opcją. ;)

Dziennik. Wyprawa 1907 – klimatyczna fabuła.

Dziennik. Wyprawa 1907„Gimnastykę” szarych komórek dopełnia niezwykle klimatyczna fabuła.

Te wszystkie notatki Matta Emersona, który przekazał nam dziennik, niepokojące rysunki potworów morskich, gargulców czy innych straszydeł budują klimat grozy.

Wspomniane zaś punkty poczytalności podkręcają tylko atmosferę i mogą prowadzić do prawdziwej obsesji.

Uff.. Dałam radę. :D

Dziennik. Wyprawa 1907To była prawdziwa „gimnastyka” dla moich szarych komórek. :D „Gimnastyka”, która przyniosła mi niesamowitą satysfakcję i przyniosła wiele zabawy, choć były momenty, w których sama traciłam rozum. ;)

Polecam gorąco nie tylko wielbicielom logicznych zagadek, ale wszystkim, którzy mają ochotę zmierzyć się z prawdziwą, intelektualną przygodą.

I tak na koniec dodam jeszcze, że Dziennik. Wyprawa 1907 to było naprawdę bardzo fajne doświadczenie!

 

Za fantastyczną przygodę dziękuję : FoxGames.pl
FoxGames.pl

9 komentarzy

Dodaj komentarz

*

Wyrażam zgodę